Windows 10'da kablosuz ekrana bağlanma

ulaslider

Kilopat
Durum:
1- PC: Windows 10, AMD işlemci, NVIDIA 1660 Super ekran kartı, miracast DxDiag'da desteklendiği görünüyor. Ethernet ile internete çıkıyor.
2- TV: Webos miracast ve Intel widi destekli, Wi-Fi ile internete çıkıyor.
3. driverlerım ve BIOS'um en güncel halleri. İşletim sistemim yeni kuruldu. Windows 10 Pro 2004. driverlar kendi orijinal sitelerinden indirildi ve kuruldu.
Sorun:
1- PC TV'yi görmüyor.
2- Başlat + p ye basınca kablosuz cihaza bağlan seçeneği yok.
Düşüncem:
Bilgi sahibi değilim ama sanırım bu ekran yansıtma olayları Wi-Fi ile çalıştığından bilgisayar ethernet ile bağlandığı için kablosuz ekranı bulamıyor.
Kendi çözüm önerim:
Sanal bir bağdaştırıcı kurarak kablolu ağı bilgisayara kablosuz gibi göstermek sorunumu çözer gibi hissediyorum.

Sizlerden isteğim:
Eksik bilgi varsa isteyin.
Farklı çözüm önerisi olan varsa lütfen belirtin.
Benim çözümüm için bildiğiniz bir yazılım varsa lütfen yönlendirin.

Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Mi Box kullanıyorum. Bilgisayar ethernet ile bağlı olmasına rağmen cihazı görüp yansıtma yapabiliyor. Yani sebep PC'nin kablolu bağlanması değil demek ki. Chrome'da misal youtube videosunda yansıtma simgesine tıklayınca, chrome'da üstte sağda şöyle çıkıyor.

Screenshot_10.png

Senin söylediğin yayınlama seçeneği (YouTube) video linkini mi box a gönderiyor. Direkt PC'min ekranını yansıtmıyor. İnternet üzerinde bazı uygulamalar bulabilirsin Wi-Fi kullanmadan çalışan.

Geri
Yukarı