Windows 10'da kullanıcılar kısmında tanınmayan hesap nasıl silinir?

Mr.Dragon

Femtopat
Daha fazla  
1702116954645.png

Bu kullanıcıyı ben kullanmıyorum, kaldır dediğimde şu hatayı alıyorum:

1702117010519.png

Ne yapmalıyım, önemsemeli miyim?

guestin türkçesini biliyorum da soru o değil ben açmadım silemiyorum neden ve bu neyin nesi?
Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni aç, Kayıt editöründe, Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SAM\SAM yolunu kopyalayın, adres çubuğuna yapıştırın ve Enter tuşuna basın. Hedef klasöre götürüleceksiniz. Varsayılan olarak, SAM klasörü korumalı bir sistem kayıt defteri anahtarıdır. Bu nedenle, yönetici olsanız bile hiçbir bilgi göstermez. Yani, yapmamız gereken ilk şey izin almak. “SAM” klasörüne sağ tıklayın ve “İzinler” seçeneğini seçin. İzinler penceresinde, “Yönetici” kullanıcısını seçin ve ardından Yönetici İzinleri altındaki “Tam Kontrol” onay kutusunu seçin. Değişiklikleri onaylamak için “Tamam” düğmesine tıklayın. Ana pencerede, “Görünüm” sekmesine gidin ve “Yenile” seçeneğini seçin. Alternatif olarak, F5 klavyenizdeki tuşa da basabilirsiniz. Şimdi, adres çubuğuna aşağıdaki yolu girin ve Enter tuşuna basın. Anında Guest kullanıcı klasörüne yönlendirileceksiniz.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SAM\SAM\Domains\Account\Users\Names\Gues
Sol paneldeki “Guest” klasörünü seçin, sağ tıklayın ve “Sil” seçeneğini seçin.
Windows’u yeniden başlatın.
Bununla, Konuk kullanıcı hesabını Windows’tan başarıyla sildiniz.
Doğrulamak için başlat menüsünde “lusrmgr.msc” ifadesini aratın ve açın. Sonra, “Kullanıcılar” klasörüne gidin. Burada tüm kullanıcı hesaplarını ve detaylarını göreceksiniz. Listede “Guest” hesabı yoksa, adımlar başarılı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı