Windows 10'da mikrofona tıklayınca "Arabelleğin taştığını algıladı" hatası

PhoenixTech

Hectopat
Dün sistemimde mikrofonun açılmadığını fark ettim. Mikrofonum çalışıyor, denedim. Format attım düzelmişti fakat 1 saat sonra tekrar aynı sorunla karşılaştım. Gizlilik bölümünden mikrofona bastığımda böyle bir hata alıyorum. Nasıl çözebilirim? @OgnitorenKs hocam, sizin ISO'nuzda yaşıyorum bu sorunu.

Screenshot_1.png

@Ali Güngör @Recep Baltaş hocam bir el atsanız be. Format atmaktan bezdim :(.

Dün sistemimde mikrofonun açılmadığını fark ettim. Mikrofonum çalışıyor, denedim. Format attım düzelmişti fakat 1 saat sonra tekrar aynı sorunla karşılaştım. Gizlilik bölümünden mikrofona bastığımda böyle bir hata alıyorum. Nasıl çözebilirim? @OgnitorenKs hocam, sizin ISO'nuzda yaşıyorum bu sorunu.

Eki Görüntüle 1226240
@Ali Güngör @Recep Baltaş hocam bir el atsanız be. Format atmaktan bezdim :(.
Hocam sorunu araştıracağım ancak hiçbir fikrim yok.

Teşkkürler hocam. SSD fresh'i yükledikten sonra oldu. V2 sürümünüz yükleniyor bakalım.
Hocam tam olarak girdiğiniz bölümü detaylı yazabilir misiniz? SSD Fresh tek kullanımlık olarak kullanın ve silin. Yüklü tutmayın. Programdan kaynaklı bir sorunsa ilk defa karşılıyorum.

Hocam tam olarak girdiğiniz bölümü detaylı yazabilir misiniz? SSD Fresh tek kullanımlık olarak kullanın ve silin. Yüklü tutmayın. Programdan kaynaklı bir sorunsa ilk defa karşılıyorum.
Discord'da sesimin gitmediğini fark ettim. Denetim masası mikrofon kısmına girdim bar hareket etmiyordu. Ayarlar - Gizlilik - Mikrofon kısmına geldim böyle bir hata aldım. Antivürüs ile tarama yaptım bir şey çıkmadı. D: diskimi biçimlendirip tekrar format atmak var aklımda.

Discord'da sesimin gitmediğini fark ettim. Denetim masası mikrofon kısmına girdim bar hareket etmiyordu. Ayarlar - Gizlilik - Mikrofon kısmına geldim böyle bir hata aldım. Antivürüs ile tarama yaptım bir şey çıkmadı. D: diskimi biçimlendirip tekrar format atmak var aklımda.
Hocam toolbox üzerinden Windows onarmayı dener misiniz?
EDİT: Ayrıca yapabilirseniz mevcut ses driver'ını silip yeniden yüklemeyi deneyin.

Hocam sistem güncelleme ve driver yeniden yükleyin. Herhangi farklı bir ayar yapmaya çalıştınız mı?
Hayır hocam normal kullanıyordum. SSD fresh yükledim bu hala geldi. Ssd fresh yüzünden kaynaklandığını anlamadım tabii. Format attım çalışıyodu SSD fresh yükledikten sonra yine aynı oldu.

Hayır hocam normal kullanıyordum. SSD fresh yükledim bu hala geldi. Ssd fresh yüzünden kaynaklandığını anlamadım tabii. Format attım şalışıyodu SSD fresh yükledikten sonra yine aynı oldu.
Anladım hocam. Böyle bir soruna neden olduğunu bilmiyordum. Kullanmama rağmen hiç böyle bir soruna neden olmamıştı. Toolbox üzerinden kaldıracağım. Alternatif bir yazılım sunacağım.

Sorun çözümü için sistem onarma ve güncelleme dışında pek bir çözüm yok.

Geri
Yukarı