Windows 10'da Nasıl 2 Ses Kaynağı kullanılır?

OuzKaan

Kilopat
Daha fazla  
Uygulama birimi ve cihaz tercihleri bölümünden bazı uygulamaların seslerini laptopun kendi hoparlöründen bazı uygulamaların seslerini kulaklıktan almak için 1803'e güncelledim. Fakat tek ses kaynağı olarak hoparlör gösteriyor ve ses kulaklıktan geliyor.

Kulaklığı çıkartmadan hoparlöre ses veremiyorum ama ikisini birden kullanmak istiyorum. Ayırmanın bir yolu yok mudur?

Laptopta nasıl bilmiyorum, ama bende masaüstü var, anakartta 6 tane jak girişi var. Hem hoparlörü hem de kulaklığı bağlayıp ikisini de bilgisayara ön hoparlör çıkışı diye tanıttım ikisi birden çalışıyor.

Birazcık uğraştım Realtek'in yeni driverını kurarken önce driverı sistemden kaldırıyor. Kaldırdığında hem kulaklık hem de hoparlör ayrı ayrı gözüküyor fakat bilgisayarımda HD Audio Manager olmamış olacak. Çözüm bilen yok mudur?
Bu şekilde driverı kaldırıp kullanınca ayarları yapabiliyorum fakat bu sefer de hoparlörden ses gelmiyor. MSI GE serisi laptopu olan birisi hayrına denese güzel olur :) Birkaç gün içinde halletmem gerekiyor.
Yok mudur konu hakkında bilgisi olan ilgisi olan ? Yorum yapabilecek birileri?

Son düzenleme:
Uygulama birimi ve cihaz tercihleri bölümünden bazı uygulamaların seslerini laptopun kendi hoparlöründen bazı uygulamaların seslerini kulaklıktan almak için 1803'e güncelledim. Fakat tek ses kaynağı olarak hoparlör gösteriyor ve ses kulaklıktan geliyor.

Kulaklığı çıkartmadan hoparlöre ses veremiyorum ama ikisini birden kullanmak istiyorum. Ayırmanın bir yolu yok mudur?
Zamanın da Logitech X-540 ses sistemime ve oyun kulaklığıma ayrı ayrı ses vermeyi denemiştim. Windows ne kadar güncellensede buna izin vermiyor.
Ses kartı olmasa bile hem anakart üzerinden hemde kasanın çıkışlarından sonuç alınamıyor.

Zamanın da Logitech X-540 ses sistemime ve oyun kulaklığıma ayrı ayrı ses vermeyi denemiştim. Windows ne kadar güncellensede buna izin vermiyor.
Ses kartı olmasa bile hem anakart üzerinden hemde kasanın çıkışlarından sonuç alınamıyor.
Güncellemeyi sorunsuz kullanan tanıdıklarım var sorun güncellemede veya çalışma biçiminde değil. Sorun kulaklığımı hoparlör olarak görmesi bu sorunu halledersem özellikten yararlanabilmeliyim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı