Windows 10'da nasıl Secure Boot açılır?

WoLeRm

Hectopat
Makaleler
11
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Cihazım çok dolduğu için içindekileri temizlemek istedim. USB'yi de hazırladım ama bir türlü başaramadım. Sonrasında Secure Boot'un kapalı olduğunu fark ettim. Geri açmak için masaüstüne dönmek için çalıştım ama başaramadım. Secure Boot'u nasıl açabilir ve kuruluma nasıl devam edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata çıktığında tamam deyip yeniden başlatmadan kurmayı deneyin. ISO'yu yeniden yazdırmak da bir çözüm olabilir.
İşte yeniden yazdıramıyorum çünkü eski masaüstüne de dönemiyorum. Dönebilsem çözerim.
Belleklerden kaynaklandığını düşünmüyorum, ya yazdırdığınız ISO, GPT bölüm düzenini kullanıyor, ya yazdırılan ISO hatalı, ya da yazdırdığınız bellekte sorun var. Bu üçünden birisi.
Bellek ile daha önce kurulum yaptım. Dosyayı ise Technopat’ın sitesinden aldım. Şundan şüpheleniyorum; Rufus kullanırken iki kere yazdırma yapmış olabilirim.

İşte yeniden yazdıramıyorum çünkü eski masaüstüne de dönemiyorum. Dönebilsem çözerim.

Bellek ile daha önce kurulum yaptım. Dosyayı ise Technopat’ın sitesinden aldım. Şundan şüpheleniyorum; Rufus kullanırken iki kere yazdırma yapmış olabilirim.
Olabilir, sisteminizin UEFI olduğunu varsayarak diskin GPT olarak yazdırıldığından emin olun, ardından Rufus kullanarak diski sıfırdan tekrar yazdırın. NTFS deneyin.

Olabilir, sisteminizin UEFI olduğunu varsayarak diskin GPT olarak yazdırıldığından emin olun, ardından Rufus kullanarak diski sıfırdan tekrar yazdırın. NTFS deneyin.
Eskiden kullandığım Windows’a geçiş yapamıyorum. USB’yi çıkarıp denedim ama sistem sorunla karşılaştı mavi ekranını aldım.

Eskiden kullandığım Windows’a geçiş yapamıyorum. USB’yi çıkarıp denedim ama sistem sorunla karşılaştı mavi ekranını aldım.
Kurulum sırasında disk temizlenmiş veya boot sektörü silinmiş olmalı. Temiz kurulum yapmanız gerek. Farklı bir bilgisayar varsa oradan Rufus ile tekrardan yazdırma işlemi yapın, ardından temiz kurulum adımlarını tekrarlayın. Disk seçme ekranında kuracağınız diski seçip biçimlendirmeli ve ardından Yeni bölüm oluşturup ilerlemelisiniz.

Belleklerden kaynaklandığını düşünmüyorum, ya yazdırdığınız ISO, MBR bölüm düzenini kullanıyor, ya yazdırılan ISO hatalı, ya da yazdırdığınız bellekte sorun var. Bu üçünden birisi.
Yazdırılan belleğin Boot için uygun olmadığını düşünüyorum bende. Bazı Linux kurulumlarında da USB bellek yüzünden kurulum yapılamıyordu. Benzer durum olabilir diye düşündüm. Çünkü kurulumu bir yere kadar yapıp, bir yerden sonra yapamıyor aynı bahsettiğim durumdaki gibi. Farklı bir USB belleğe yazdırın, bana kalırsa çözülecektir sorununuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı