Çözüldü Windows 10'da oyuna girince "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR " mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

blissXShadow

Centipat
Daha fazla  
Arada WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR kodlu mavi ekran yiyorum önceden CRITICAL_PROCESS_DEAD kodlu mavi ekran veriyordu simdi yok BIOS ve bütün sürücüler hepsi güncel Windows Update dahil sonra başka bir mavi ekran yedim. minidump dosyası oluştu.

Valorant acıyorum oyuna giriyor arayüzde dolaşıyorum ve 1-2 dk sonra bilgisayar kendi kendine kapanıyor klavye mouse ve kasa çalışmaya devam ediyor.(windows u etkinleştirmedim sıfırladığım icin)

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam RAM yada Disk'te donanımsal sorun var büyük oranda dosyalara göre..
İlk olrak RAM testi yapın. Temiz çıkarsa farklı bir disk ile kurulum yapın.
İlk önce merhaba bu şey bir uyarı mesajıdır sistemde bir arıza olduğunu gösterir bunun çözümü ise şu linkte indirme bağlantısıdır: https://outbyte.com/software/pc-rep...4I3Rss_ccalhxIF7LaMk1iaA403HbA54aAoIWEALw_wcB bu bilgisayardaki sorunu onarabilir ama ilerideki sistemde çıkacak olan hatalar içinde tedbir almalısın çünkü bu şey sadece gelecekte ortaya çıkma riskini azaltmaktadır.

İlk önce merhaba bu şey bir uyarı mesajıdır sistemde bir arıza olduğunu gösterir bunun çözümü ise şu linkte indirme bağlantısıdır: https://outbyte.com/software/pc-repair/download/ WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR?_tdsurl=n1yMdT&_sid=ggz0zrwVuc&_gl=1*1st2kq4*_gcl_aw*R0NMLjE2NzA5NjI3NDcuQ2owS0NRaUE0dUNjQmhEZEFSSXNBSDVqeVVrT21GVXlCekV2NFE4cFZEMGlzSXM0STNSc3NfY2NhbGh4SUY3TGFNazFpYUE0MDNIYkE1NGFBb0lXRUFMd193Y0I.&_ga=2.51145641.100828298.1670962747-339759680.1670962747&_gac=1.217084388.1670962747.Cj0KCQiA4uCcBhDdARIsAH5jyUkOmFUyBzEv4Q8pVD0isIs4I3Rss_ccalhxIF7LaMk1iaA403HbA54aAoIWEALw_wcB bu bilgisayardaki sorunu onarabilir ama ilerideki sistemde çıkacak olan hatalar içinde tedbir almalısın çünkü bu şey sadece gelecekte ortaya çıkma riskini azaltmaktadır.
sağol yarın deniyecem zaten olmazsa tamirci cağırıcam

İlk önce merhaba bu şey bir uyarı mesajıdır sistemde bir arıza olduğunu gösterir bunun çözümü ise şu linkte indirme bağlantısıdır: https://outbyte.com/software/pc-repair/download/ WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR?_tdsurl=n1yMdT&_sid=ggz0zrwVuc&_gl=1*1st2kq4*_gcl_aw*R0NMLjE2NzA5NjI3NDcuQ2owS0NRaUE0dUNjQmhEZEFSSXNBSDVqeVVrT21GVXlCekV2NFE4cFZEMGlzSXM0STNSc3NfY2NhbGh4SUY3TGFNazFpYUE0MDNIYkE1NGFBb0lXRUFMd193Y0I.&_ga=2.51145641.100828298.1670962747-339759680.1670962747&_gac=1.217084388.1670962747.Cj0KCQiA4uCcBhDdARIsAH5jyUkOmFUyBzEv4Q8pVD0isIs4I3Rss_ccalhxIF7LaMk1iaA403HbA54aAoIWEALw_wcB bu bilgisayardaki sorunu onarabilir ama ilerideki sistemde çıkacak olan hatalar içinde tedbir almalısın çünkü bu şey sadece gelecekte ortaya çıkma riskini azaltmaktadır.
videodaki gibi oluyor herseyi yaptım ve bu sekilde format atmaya calıştım böyle oldu daha acılmadan whea_uncorrectable_error hatalı mavi ekran veriyor artık

Son düzenleme:
Hocam RAM yada Disk'te donanımsal sorun var büyük oranda dosyalara göre..
İlk olrak RAM testi yapın. Temiz çıkarsa farklı bir disk ile kurulum yapın.
ram testi olarak windows bellek tanımlamayı actım bilgisayarı güvenli modda başlatarak 2 defa yaptım ama test bittğinde yeniden başladı kasanın ici tozlanmıştı ramleri silip yerlerini değiştirdim yine aynı

sorunu youtube da bir videoda cözdüm cmd ye mboo gibi bir kod yazdım sonra tekrar windows kurulumu yaptım herseyi sildim düzeldi simdiye kadar hic hata vermedi sadece ilk başta açılırken psu dan süphem var yüksek bi ses geliyor 1 dakika sonra ses gidiyor

Sorunu YouTube'da bir videoda cözdüm CMD'ye mboo gibi bir kod yazdım sonra tekrar Windows kurulumu yaptım her şeyi sildim düzeldi simdiye kadar hiç hata vermedi sadece ilk başta açılırken PSU'dan süphem var yüksek bir ses geliyor 1 dakika sonra ses gidiyor.

İleride sıkıntı çıkarabilir biraz dikkat et yenidende.

sorunu youtube da bir videoda cözdüm cmd ye mboo gibi bir kod yazdım sonra tekrar windows kurulumu yaptım herseyi sildim düzeldi simdiye kadar hic hata vermedi sadece ilk başta açılırken psu dan süphem var yüksek bi ses geliyor 1 dakika sonra ses gidiyor
Bilen biri kontrol etsin bence.

Geri
Yukarı