Çözüldü Windows 10'da oyunlara girerken erişim izni uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

safa_balci

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sorum belki çok basit olacak fakat bir türlü çözemedim fazla bilgim olmadığı için. Oyunlarımı her açtığımda sürekli erişime izin ver butonu çıkıyor ve erişime izin ver deyip ondan sonra oyunu açabiliyorum. Bunu nasıl kaldırabilirim? Adım adım söyleyebilirseniz çok memnun olurum.

Sağ tık, Özellikler güvenlik sekmesini gözden geçirin isterseniz. Tam hatırlamıyorum ama böyle bir yerden kaldırabiliyorduk sanki diye hatırlıyorum.

Sağ tık, özellikler güvenlik sekmesini gözden geçirin isterseniz. Tam hatırlamıyorum ama böyle bir yer den kaldırabiliyorduk sanki diye hatırlıyorum.

Oradaki izinler tikli ama yine de çıkıyor karşıma bende anlamadım. Belli ki çok basit ama biz beceremedik sanırım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu cihazınızda değişiklik yapmak istiyor falan diyenleri bende çözemedim açıkçası. Minecraft için Badlion Client kullanıyorum. Şuana kadar o ve bir de OCCT, Crystal disk info gibi programlarda vardı bende.

Şu cihazınızda değişiklik yapmak istiyor falan diyenleri bende çözemedim açıkçası. Minecraft için badlion Client kullanıyorum. Şu ana kadar o ve bir de OCCT, CrystalDiskInfo gibi programlarda vardı bende.

An itibari ile olayı çözdüm :) Windows güvenlik duvarını komple kapadım. İşlem tamamdır. Erişim izninden eser yok :)

Korsan yazılım kullanıyorsanız güvenlik problemi oluşturabilir. Bir de ağdaki cihazlardan virüs bulaşma ihtimalini de arttırır. Bilginiz olsun.

Eğer şu cihazda değişiklik yapmasına izin vermek için olan pencereyi diyorsanız onu UAC'dan kapatmak mümkün.

1632374121860.png

Bunun için başlat menüsüne "UAC" yazıp kullanıcı denetimi yazan seçeneği seçin. Daha sonra orada oku en aşağıya çekin.
1.

1632374370365.png

2.

1632374255686.png

Eğer şu cihazda değişiklik yapmasına izin vermek için olan pencereyi diyorsanız onu UAC'dan kapatmak mümkün.

Eki Görüntüle 1171668

Bunun için başlat menüsüne "UAC" yazıp kullanıcı denetimi yazan seçeneği seçin. Daha sonra orada oku en aşağıya çekin.
1.

Eki Görüntüle 1171670

2.

Eki Görüntüle 1171669

Onu komple en aşağıda tutuyorum. Diğerinden bahsetmiştim. Yine de bilgilendirme için sağ olun.
Korsan yazılım kullanıyorsanız güvenlik problemi oluşturabilir. Bir de ağdaki cihazlardan virüs bulaşma ihtimalini de arttırır. Bilginiz olsun.

Korkuttun beni açıyorum tekrar :)

Eki Görüntüle 1171668

1.

Eki Görüntüle 1171670

2.

Eki Görüntüle 1171669

Siz bunu kaçıncı kademede kullanıyorsunuz? Bilinmedik sitelere girmiyorum. Öneriniz nedir?

Siz bunu kaçıncı kademede kullanıyorsunuz? Bilinmedik sitelere girmiyorum. Öneriniz nedir?
Attığım fotoğraftaki kademede kullanıyorum. Ama bazı sitelerde okuduğum kadarıyla bu UAC sistemini bypass etmek mümkün. Yani bir yerden sonra en yüksekte olsa bile ona takılmadan program çalıştırmak vs. mümkün.

Yeni konular

Geri
Yukarı