Windows 10'da Pileus VPN Çalışmıyor

ÖmerAltıntas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Windows 8.1'de kullandığım VPN sorunsuz çalışırken Windows 10'a geçince çalışmamaya başladı. Uygulamada bağlı gözüküyorum ama Wikipedia gibi sitelere giremiyorum. Nasıl çözebilirim?

Ekran Alıntısı.JPG

Üstte bir arkadaş Windows 10 1903'de VPN sıkıntısı var yazmış. Öncelikle şunu belirteyim. İlk yayınlandığından beri Windows 10 1903 kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı yok. Aşağıya eklediğim ekran görüntüsüne de bakabilirsiniz.

Soruna gelecek olursak. Ekran görüntüsünde Ağ erişimi yok yazmış. Fakat bazı sistemlerde VPN bağlı olsa bile bug'dan dolayı böyle yazabiliyor. Mesela benim diğer PC'de öyle yazıyor. Ama host makinemde, bağlantıyı 10 kez devre dışı bırakıp, tekrar bağlasam bile o bug mevcut değil. Sonuç olarak ikisinde de VPN ile İnternete giriyor. O yüzden sıkıntı gerçekten o yazıda mı tam emin değilim. VPN servisinin sansüre yani engellemeye maruz kalmış olma olasılığı da var. En son ne zaman kullanıyordunuz? Ya da Mobil üzerinden de bağlanmayı denediniz mi? VPN ile bağlandıktan sonra sayfayı açarken, uzun bir süre güvenli bağlantı oluşturuluyor tarzı bekletme yapıyorsa ve sonuç olarak sayfa açılmıyorsa o VPN engellenmiştir.

pp.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı