Windows 10'da sadece tek hesaba giriliyor

Burak2050

Hectopat
Merhaba. Windows 10 hesabımda bir ablamın bir de benim hesabım var ama sadece ablamin hesabina giris oluyor. Niye ve nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Niye ve nasıl çözebilirim?
"Niye" kısmının cevabını nasıl vereceğimi bilemedim. Onun cevabını siz verin.
Nasıl çözebileceğinize gelince de, biraz daha detay vermeniz gerekecek. Oturum açma ekranında kullanıcı adınız görünmüyor mu? Kullanıcı adınız var fakat şifre/parola mı kabul etmiyor? Yoksa oturum açmaya çalıştığınıza bir hata mı veriyor?​

Merhaba oturum acma ekranında sadece 1 tane gözüküyor diğeri yok.

"Niye" kısmının cevabını nasıl vereceğimi bilemedim. Onun cevabını siz verin.
nasıl çözebileceğinize gelince de, biraz daha detay vermeniz gerekecek. Oturum açma ekranında kullanıcı adınız görünmüyor mu? Kullanıcı adınız var fakat şifre/parola mı kabul etmiyor? Yoksa oturum açmaya çalıştığınıza bir hata mı veriyor?​

Kullanıcının silinmediğine emin misiniz?
Denetim Masası --> Kullanıcı Hesapları --> Başka bir hesabı yönetin
Bu ekranda kendi kullanıcınız görünmüyorsa yeni bir kullanıcı oluşturun.
"C:\Users" altında eski kullanıcınıza ait klasör var ise "Belgelerim" ve "Desktop" klasörlerindeki dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.​

Kullanıcının silinmediğine emin misiniz?
Denetim Masası --> kullanıcı hesapları --> başka bir hesabı yönetin.
Bu ekranda kendi kullanıcınız görünmüyorsa yeni bir kullanıcı oluşturun.
"C:\users" altında eski kullanıcınıza ait klasör var ise "belgelerim" ve "desktop" klasörlerindeki dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.​

2 hesap gözüküyor onda sıkıntı ama sizce depolama alanı azalması etkiler mi?

Başlat menüsünde mevcut kullanıcı adı yazar, oraya tıklayınca diğer kullanıcının ismi çıkıyor mu?

Depolama alanı azaldığı için kullanıcının görünmemesi gibi bir durumdan bahsediyorsanız hayır, alakası yok.

Başlat menüsünde mevcut kullanıcı adı yazar, oraya tıklayınca diğer kullanıcının ismi çıkıyor mu?

Depolama alanı azaldığı için kullanıcının görünmemesi gibi bir durumdan bahsediyorsanız hayır, alakası yok.
Windows menusunde fotoğrafa tıklıyorum ve hesap değiştir çıkmıyor.

Masaüstündeki "Bilgisayarım" simgesine sağ tıklayıp "Yönet" i seçin.
Kullanıcılar altında kendi kullanıcınız görünmüyorsa yapacak bir şey yok. Yeni kullanıcı oluşturup daha önceki mesajımda belirttiğim gibi dosyalarınızı kurtarmaya çalışın. Tabi kullanıcı dosyaları halen duruyorsa.
Kullanıcınız bu ekranda görünüyorsa kullanıcı özelliklerinden hesabın devre dışı bırakılmadığına emin olun.​

Adsız.png

Masaüstündeki "Bilgisayarım" simgesine sağ tıklayıp "Yönet" i seçin.
Kullanıcılar altında kendi kullanıcınız görünmüyorsa yapacak bir şey yok. Yeni kullanıcı oluşturup daha önceki mesajımda belirttiğim gibi dosyalarınızı kurtarmaya çalışın. Tabi kullanıcı dosyaları halen duruyorsa.
Kullanıcınız bu ekranda görünüyorsa kullanıcı özelliklerinden hesabın devre dışı bırakılmadığına emin olun.​

Eki Görüntüle 1402481
Ben bu sayfayı açtığımda bu ozellik windows 10 tarafından desteklenmez diyor baska bir yontem var mi

Geri
Yukarı