Windows 10'da sesle alakalı hiçbir şey çalışmıyor

mertckr

Centipat
Daha fazla  
Uzun süredir Windows 10 kullanıyorum ve 1 saat önce başıma şöyle bir olay geldi.
YouTube video izlemek istediğim zaman "Oynatma kısa bır süre içerisinde başlayacak" şeklinde bir uyarı aldım.
Sorunun YouTube'da olup olmadığını anlamak için başka platformlara baktım orada da yine aynı sonuç video izleyemiyordum.
Ardından sorunun tarayıcı ile olup olmadığını anlamak için PC'den video açmaya çalıştım açılmadı. Sorun gidermeye çalıştım sorun giderme hep döndü durdu bitmedi.
Malwarebytes'tan virüs mü bulaşdı diye checkliyim dedim 20 dakikada 1. yerde dönüp durdu bir şey bulmayınca kapatım.
Ne yapabilirim? Çaresiz kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süredir Windows 10 kullanıyorum ve 1 saat önce başıma şöyle bir olay geldi.
YouTube video izlemek istediğim zaman "Oynatma kısa bır süre içerisinde başlayacak" şeklinde bir uyarı aldım.
Sorunun YouTube'da olup olmadığını anlamak için başka platformlara baktım orada da yine aynı sonuç video izleyemiyordum.
Ardından sorunun tarayıcı ile olup olmadığını anlamak için PC'den video açmaya çalıştım açılmadı. Sorun gidermeye çalıştım sorun giderme hep döndü durdu bitmedi.
Malwarebytes'tan virüs mü bulaşdı diye checkliyim dedim 20 dakikada 1. yerde dönüp durdu bir şey bulmayınca kapatım.
Ne yapabilirim? Çaresiz kaldım.
En ufak bir ses dahi gelmiyormu?

O zaman sesle alakalı bir sorun yok. İndirdiğiniz bir dosya virüslü olabilir.

Az önce Malwarebytes üzerinden sonunda bir taratma işlemi gerçekleştirdim.
4 tane virüs buldu 2'si malwaredı.
Sildim fakat sorun yine devam ediyor.

Sorun sürücü kaynaklı mı?
Bilgisayardan ses geliyor mu hiç?

Aygıt Yöneticisi'nden resim paylaşır mısınız?

Sorun ne kaynaklı bir fikrim yok.
Discord açabiliyorum. Oyun oynayamıyorum ses olduğundan dolayı içerisinde. PC'de video açamıyorum. Tarayıcıda video izleyemiyorum.

Son düzenleme:
Az önce Malwarebytes üzerinden sonunda bir taratma işlemi gerçekleştirdim.
4 tane virüs buldu 2'si malwaredı.
Sildim fakat sorun yine devam ediyor.

Sorun ne kaynaklı bir fikrim yok.
Discord açabiliyorum. Oyun oynayamıyorum ses olduğundan dolayı içerisinde. PC'de video açamıyorum. Tarayıcıda video izleyemiyorum.

Aygıt Yöneticisinden resim atar mısın?
Sürücü kaynaklı olma ihtimali var.

Aygıt Yöneticisi'nden resim atar mısın?
Sürücü kaynaklı olma ihtimali var.

Sürücü kaynaklı mı diye kontrol ettim.
Herhangi bir şey yoktu.
Ardından tekrar Malwarebytes ile tarama yaptım. Birkaç virüs buldu sildim.
Bu arada otomatik örnek zımbırtısını açamıyordum Windows Defender'dan virüsleri silmemle beraber onu da açtım ve ardından temiz bir restartla eski haline geldi.

Sürücü kaynaklı mı diye kontrol ettim.
Herhangi bir şey yoktu.
Ardından tekrar Malwarebytes ile tarama yaptım. Birkaç virüs buldu sildim.
Bu arada otomatik örnek zımbırtısını açamıyordum Windows Defender'dan virüsleri silmemle beraber onu da açtım ve ardından temiz bir restartla eski haline geldi.
Temiz kurulum yapmak daha kısa sürebilir. Ancak; ben sürücüleri kaldırıp tekrar kurarak yola çıkardım.

Geri
Yukarı