Çözüldü Windows 10'da takılmalar oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

migration

Kilopat
Merhaba,

Bugün oyun oynarken takıldığını fark ettim. 1 saniye aralıklara anlık takılıp duruyordu. Bu takılma çok büyük takılma değil ama fark edebiliyorsunuz. Sonra oyundan olduğunu düşünüp başka oyunları denedim ve aynı sonucu aldım. Daha sonra masaüstünde fare imlecini sağ sol yapınca da takıldığını fark ettim. Sürekli bir takılma var. Ne oldu anlamadım. Dün hiçbir şey yoktu. Windows'un scanhealth komutlarını çalıştırdım sıkıntı yok diyor. Dün bir problem yoktu. Oyunda CPU, GPU değerleri de normal. Sizce neden olmuş olabilir? Korsan Windows 10 kullanmıyorum.

Çözüm
Kesinlikle normal bir durum değil, çok nadiren başıma geliyor ağır yük altında onda bile çok sinir bozucu.
Chipset sürücüleri ne durumda? Üreticinize özgü son sürüm chipset kurulu mu? BIOS güncelliği nedir?

Evet günceller. Windows'ta güncel.
Sorunum şu an çözüldü gibi görünüyor. Kasanın tozlarını aldım. Hazır toz alırken de BIOS pilini çıkarttım. Daha sonra takılma ortadan kalktı. Eğer benim gibi sorun yaşayan varsa bu adımları deneyebilir.
Masaüstünde de donma yaşanıyorsa, arkada ağır bir işlem sürekli çalışıyor sanırım.

Bellek tüketimi ve CPU tüketimi ne durumda? Yoğun bir kullanım var mı boşta da? Mining virüsü olabilir. Hitman.Pro önerebilirim eğer boşta da kullanım yüksek ise.

Masaüstünde de donma yaşanıyorsa, arkada ağır bir işlem sürekli çalışıyor sanırım.

Bellek tüketimi ve CPU tüketimi ne durumda? Yoğun bir kullanım var mı boşta da? Mining virüsü olabilir. Hitman. Pro önerebilirim eğer boşta da kullanım yüksek ise.

Her yerde var takılma. Windows giriş ekranında bile. Masaüstündeyken CPU kullanımı %1 de. Maksimum %5. RAM kullanımı 2,8 / 16 GB. SSD disk %1-%5. HDD %0. şeklinde.

Oyunlarda da dediğim gibi çok normal. Ama tilt oldum bu duruma. Fareyi yavaş yavaş sağdan sola kaydırınca her yarım saniyede bir takılıyor.

Her yerde var takılma. Windows giriş ekranında bile. Masaüstündeyken CPU kullanımı %1 de. Maksimum %5. RAM kullanımı 2,8 / 16 GB. SSD disk %1-%5. HDD %0. şeklinde.

Oyunlarda da dediğim gibi çok normal. Ama tilt oldum bu duruma. Fareyi yavaş yavaş sağdan sola kaydırınca her yarım saniyede bir takılıyor.
Kesinlikle normal bir durum değil, çok nadiren başıma geliyor ağır yük altında onda bile çok sinir bozucu.
Chipset sürücüleri ne durumda? Üreticinize özgü son sürüm chipset kurulu mu? BIOS Güncelliği nedir?

Chipset sürücüleri ne durumda? Üreticinize özgü son sürüm chipset kurulu mu? BIOS güncelliği nedir?

Evet günceller. Windows'ta güncel.
Sorunum şu an çözüldü gibi görünüyor. Kasanın tozlarını aldım. Hazır toz alırken de BIOS pilini çıkarttım. Daha sonra takılma ortadan kalktı. Eğer benim gibi sorun yaşayan varsa bu adımları deneyebilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı