Windows 10'da bazı işlevlerde takılmalar oluyor

Mercer Frey

Attopat
Merhabalar, Intel+NVIDIA laptop kullanıyorum. Windows 10'un bazı işlevlerinde takılmalar oluyor. Birkaç örnek verecek olursam kilit açma ekranına geçmek için Windows tuşu + L kısayolunu kullandığımda 1 saniyelik takılma oluyor ekran siyah oluyor ve tahminimce uykuda olan NVIDIA GPU bu basit işlemi yaptığımda uyanıyor ve saniyelik takılmaya sebebiyet veriyor. Görev çubuğundaki bildirim merkezi, pil ve ses açma ikonuna bastığımda da ara sıra aynı kilit açma ekranına geçişlerde olduğu gibi harici NVIDIA ekran kartı tetikleniyor ve takılmaya sebep oluyor. Her şeyi denedim bir tek NVIDIA Denetim Masası'ndan bütün işlemler için Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçtiğimde bu sorun tamamen çözülüyor ama bu sefer de NVIDIA ekran kartı sürekli aktif olduğu için pil kullanım süresi ciddi anlamda düşüyor. Bunların dışında bir sorun yok. Intel'e yaptığım geri bildirim sonrası sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylediler ve topu MSI'ye attılar. Üreticiye de ticket attığımda ise sorunun kaynağını araştıracaklarını belirttiler ve bu sorunun tüm MSI Intel+NVIDIA modellerinde olduğunu söylediler. Benim gibi bu tür sorun yaşayanlar var mı, Windows 11'de bu sorun çözülür mü?

Cihaz: MSI GL75 Leopard 10SDR LAPTOP
İşletim sistemi, sürücüler, BIOS ve EC güncel.

Geri
Yukarı