Çözüldü Windows 10'da telefonunuz uygulaması telefonumla eşleşmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lord Raiden

Megapat
Makaleler
14
Merhaba.

Telefonumda Telefon Eşlikçiniz uygulamasını yükleyip bilgisayardaki Hotmail hesabımla oturum açmama rağmen bilgisayarımdaki Telefonunuz uygulamasında sadece arama işlemini gerçekleştirebiliyorum. Sorun neyden kaynaklı olabilir?
Önerebileceğiniz alternatif uygulamaları da deneyebilirim.
Windows 10 Pro kullanıyorum. Tüm güncellemeler uygulanmıştır. Sistemim lisanslıdır. Telefonum ve bilgisayarım aynı Wi-Fi ağına bağlıdır. Telefon modeli Redmi Note 8.

Telefonunuz.png

Çözüm
Eki Görüntüle 698807

Bu kısımdaki ayarlar yapılı mı?
Evet tüm ayarlar açık. Windows ayarlarına girip paylaşım ile ilgili ayarları da kontrol ettim ve sorun yok gibi görünüyor. Aslında ben şimdi başka bir telefon ile denesem iyi olur. Bu aklıma gelmemişti. Deneyip sonucu yazacağım.
Sorunum çözüldü. Öncelikle başka bir telefon ile denedim ve gene olumsuz sonuç aldım. Daha sonra Windows üzerinden Telefonunuz uygulamasını sıfırladım. Bunu yapmak için Başlat > Ayarlar > Uygulamalar > Telefonunuz > Gelişmiş Seçenekler > Aşağıya inip Sıfırla seçeneğini seçtim. Uygulamayı açar açmaz bana varsayılan cihazı sordu. Onay verdiğimde anında içeriklere erişebildim. İlgilenen herkese teşekkür ederim.
Eki Görüntüle 698807

Bu kısımdaki ayarlar yapılı mı?
Evet tüm ayarlar açık. Windows ayarlarına girip paylaşım ile ilgili ayarları da kontrol ettim ve sorun yok gibi görünüyor. Aslında ben şimdi başka bir telefon ile denesem iyi olur. Bu aklıma gelmemişti. Deneyip sonucu yazacağım.
Sorunum çözüldü. Öncelikle başka bir telefon ile denedim ve gene olumsuz sonuç aldım. Daha sonra Windows üzerinden Telefonunuz uygulamasını sıfırladım. Bunu yapmak için Başlat > Ayarlar > Uygulamalar > Telefonunuz > Gelişmiş Seçenekler > Aşağıya inip Sıfırla seçeneğini seçtim. Uygulamayı açar açmaz bana varsayılan cihazı sordu. Onay verdiğimde anında içeriklere erişebildim. İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba.

Telefonumda telefon eşlikçiniz uygulamasını yükleyip bilgisayardaki hotmail hesabımla oturum açmama rağmen bilgisayarımdaki telefonunuz uygulamasında sadece arama işlemini gerçekleştirebiliyorum. Sorun neden kaynaklı olabilir?
Önerebileceğiniz alternatif uygulamaları da deneyebilirim.
Windows 10 Pro kullanıyorum. Tüm güncellemeler uygulanmıştır. Sistemim lisanslıdır. Telefonum ve bilgisayarım aynı Wi-Fi ağına bağlıdır. Telefon modeli Redmi Note 8.

Eki Görüntüle 698776

Benim de öyle. Telefonum Redmi Note 9 ve bilgisayar Windows 10 Pro aynı sorunları yaşıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuda söylediğim çözümü denediniz mi peki?
Telefonunuz uygulamasını sıfırladınız mı?

Aynı sorundan ben de muzdarip oldum. Çok uzun bir zaman oldu. Microsoft'un çözüm önerilerini tek tek denetlememe rağmen bir türlü çözemedim. Sonunda bilgisayarda açılan QR kodunu kapatıp tekrar aynı sayfaya geldiğimde bir tarayıcı yardımı ile QR kodunu açtığımda telefonumdaki kamera taramak için aktif oldu taradım ve bağlandı bilgisayarıma, belki yardımı olur diye burayada yazdım bunları.

Telefonunuz uygulamasının PC ve telefon ile eşleşmediği ve bağlantı kurulamadığında çözüm olarak;
Aşağıdaki adımları yapmadan önce PC'den Başlat - ayarlar – uygulamalar – yüklü uygulamalar -telefonunuz – üç noktaya tıklayıp gelişmiş ayarlar – sıfırla ve onar seçenekleri var ben sıfırladım ama ilk önce onar seçilip bağlantı kontrol edilebilir. Ben sıfırladıktan sonra bağlantıyı tekrar denediğimde sorun çözülmemişti, telefondan aşağıdaki adımları izlediğimde sorun çözüldü.
Telefondan ayarlar – uygulamalar -telefon eşlikçiniz – üç noktaya tıklayıp güncellemeleri kaldır, daha sonra Google Play'den telefonunuz uygulamasını bulup güncelleştir. Daha sonra telefondan uygulamayı açıp bağlantı yaparken telefondan QR ile bağlantı seçeneğini seçip PC'deki QR ile eşleştirdim ama pin ile de bağlantı denenebilir. Bu adımlardan sonra sorun çözüldü, bu sırada telefonu PC ile Bluetooth eşleştirmesini önceden yapmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı