Çözüldü Windows 10'da unutulan şifre nasıl öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HkNx61

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Herkese merhaba. Bugün bilgisayarıma girmek istedim fakat bilgisayarımın şifresini unuttuğumu fark ettim ve şifremi öğrenmek istiyorum (sıfırlamak istemiyorum). Windows 10 Pro 64 Bit en son sürümü kullanıyorum. Windows 10 Pro kullanıcı şifresini nasıl öğrenebilirim?

Çözüm
Öğrenemezsin.
--------------------
Sıfırlamak için;

Parola sıfırlama disketi oluşturman lazımdı.
Ya da ms hesabı.

Cevap vermene gerek kalmadı, şifreyi farklı bir yöntem kullanarak sıfırladım. Yöntemi hemen anlatayım: Windows 10 USB'sinden kurulum yapar gibi bilgisayarı Boot ettim ve kurulumun ilk aşaması olan dil seçme ekranına geldim, ondan sonra da CMD'yi Shift+F10 kısayolu ile açtım ve ilk olarak "C:" komutunu ve ondan sonrada "dir/w" komutunu girdim. En altta "file not found" uyarısıyla karşılaştım.

Sonra "D:" komutunu yazıp tekrardan "dir/w" yazdım ve bu sefer bir liste karşıma çıktı. "CD windows\system32" komutunu yazdım ve "xcopy sethc.exe sethc_backup.exe" komutunu yazarak devam ettim.

Ondan sonrasında ise karşıma "Does sethc_backup.exe specify a file name or directory name on the target (F = file, D = directory)? " Sorusu çıktı ve "f" yazarak devam ettim. Ondan sonra "xcopy cmd.exe sethc.exe" yazıp enterladım ve karşıma "Overwrite D:\Windows\System32\sethc.exe (Yes/No/All)?" sorusu çıktı. "A" yazarak devam ettim.

Ondan sonra ise komut penceresini kapatıp bilgisayarı tekrardan başlattım ama bu sefer Windows'un kurulu olduğu diskten başlattım. Ondan sonra ise Windows'un kilit ekranı geldiğinde sürekli "Shift" tuşuna spamladım, komut penceresi açıldı. Ondan sonrasında "net user" yazıp enterladım ve karşıma bilgisayarımdaki kullanıcı hesapları çıktı. Ben de "net user ESC TULPAR *" yazdım ve ondan sonrasında da yeni bir şifre girmemi istedi. Oraları boş bırakıp şifreyi sıfırladım.

Ondan sonrasında ise parola yazan yerin sağındaki oka tıklayıp bilgisayarıma giriş yaptım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerekli komutları belirtir misiniz? Mesaj yarım, çözüm işaretlenemeyecek nitelikte.

Videoyu attım belki ben çözüm olarak seçilirim 😂

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu attım belki ben çözüm olarak seçilirim 😂

Yazmana gerek kalmadı çözümü yazdığım yeri düzenledim.

Geri
Yukarı