Windows 10’da WiFi Paylaşımı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036

Windows 10 Creators Update ile bilgisayarınızın internet bağlantısını WiFi üzerinden mobil cihazlarla paylaşabilirsiniz. Mobil erişim noktası, daha yaygın adıyla Hotspot, genelde mobil cihazlarda kullanılabilen bir özellik. Windows’ta şimdiye kadar üçüncü parti uygulamalarla kullanılabiliyordu. (bkz. Anında WiFi HotSpot Nasıl Oluşturulur?) Misafirlerle internet şifrenizi paylaşmak istemediğiniz zamanlarda yardımınıza koşan mobil erişim noktası Windows 10’a yakın zamanda gelen Creators […]

Windows 10’da WiFi Paylaşımı Technopat

Daha fazlası...

Bende TL WN8200ND kablosuz adaptör var. Çipset 8192CU windows 10 internet paylaşımında sıkıntı yaşıyordum. Daha sonra CMD elle internet paylaşımını açıp daha sonra paylaştığım internete bağlandığımda bu sorun kısmen çözüldü. Çünkü statik IP girdiğimde bağlanabiliyorum. İnternet paylaşımını bu şekilde çözebildim. Sorunum ise telefon görüntüsünü bu bilgisayara yansıtılıyor bölümünden görüntü yansıtmayı etkinleştirdiğimde, telefondan kablosuz ekran bölümünden bilgisayarın paylaştığı Wifi'ye tıklıyorum. Fakat bağlanıyor yazıyor kalıyor. Daha önceleri bir kaç defa bağlanmıştı fakat bu kezde ekran görüntüsü fotoğraf gibi dondu kaldı. Daha sonra medya akışı seçeneklerini belirleyin bölümünden, medya akışı seçeneklerinin aktif olmadığını gördüm. Sonra aktifleştirdim. Daha sonra telefonun görüntüsünü PC'ye aktarmaya çalışırken yine bağlanıyor yazıyor fakat bağlanmıyor. Kısacası kablosuz ekran paylaşımına statik IP giremediğim için bağlanamadığımı düşünüyorum. Windows 7 de internet paylaşımında statik IP girmeden aynı kablosuz adaptörle otomatik bağlanıyordu. Windows 10 da internet paylaşımı yaptığımda ise statik IP girmeden bağlantı sağlayamıyorum. Dolayısıyla telefonun ekranını kablosuz olarak PC'ye yansıtamıyorum. Bu sorunun bir çözümü var mı? CMD'ye netsh wlan show drivers yazdığımda desteklediği yazıyor.
Wireless Display Supported: Yes (Graphics Driver: Yes, Wi-Fi Driver: Yes)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı