Çözüldü Windows 10'da WinRAR seçeneklerini alt alta nasıl sıralayabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Selam,
Evet başlık biraz garip oldu. Başka nasıl anlatacağımı bilemedim.
Bilgisayara format attıktan sonra gerekli uygulamaları kurdum. Ancak sıkıştırılmış bir dosyaya (RAR, ZIP vs.) sağ tıkladığımda WinRAR seçenekleri önceden olduğu gibi alt alta sıralanmıyor. Şu görselde de görüldüğü gibi WinRAR seçeneğinin sağında bir ok işaretiyle yeni seçenekler çıkıyor:

Ek Açıklama 2022-08-20 153327.png

Bakınız kırmızı ile işaretlediğim seçeneklerin sarı ile işaretlediğim satırdan itibaren alt alta sıralanmasını istiyorum. Bunu ayarlamanın bir yolu var mıdır? Çünkü sıkıştırılmış bir dosyayla işlem yaparken en çok "klasöre ayıkla" seçeneğini kullanıyorum. Her seferinde WinRAR seçeneğinin üzerinde gelip seçmektense dosyaya sağ tıkladığımda doğrudan o seçeneğe erişebilmek istiyorum.

Çözüm
Ayarlarda mevcut.
Windows ayarlarında mı yoksa WinRAR ayarlarında mı hocam? WinRAR ayarlarını biraz kurcaladım ama bulamadım. Tam olarak nerede olduğunu söyleyebilir misiniz rica etsem?

Ayarlarda mevcut. Bağlam Menüsü ile ilgili olanlar.
Eki Görüntüle 1492089
Çok teşekkür ederim hocam, halloldu. :)

İleride bu konuyla karşılaşanlar için nasıl ayarlandığını da görsellerle anlatayım.
Evvela bir WinRAR dosyası açıyoruz. Üst taraftan önce "Seçenekler" menüsüne sonra da "Ayarlar" menüsüne tıklıyoruz:

1.png

Karşımıza çıkan pencerede "Bütünleşme" menüsüne geliyoruz ve "Bağlam menülerini gruplandır" seçeneğindeki tiki kaldırıyoruz :

2.png

Ve mutlu son :)

3.png

Görüldüğü üzere artık sadece sağ tık yaparak bu seçeneklere erişebiliyoruz.
Bunu öğrenmeme vesile olan @118483 hocama tekrardan teşekkür ediyorum. :)
Ayarlarda mevcut.
Windows ayarlarında mı yoksa WinRAR ayarlarında mı hocam? WinRAR ayarlarını biraz kurcaladım ama bulamadım. Tam olarak nerede olduğunu söyleyebilir misiniz rica etsem?

Ayarlarda mevcut. Bağlam Menüsü ile ilgili olanlar.
Eki Görüntüle 1492089
Çok teşekkür ederim hocam, halloldu. :)

İleride bu konuyla karşılaşanlar için nasıl ayarlandığını da görsellerle anlatayım.
Evvela bir WinRAR dosyası açıyoruz. Üst taraftan önce "Seçenekler" menüsüne sonra da "Ayarlar" menüsüne tıklıyoruz:

1.png

Karşımıza çıkan pencerede "Bütünleşme" menüsüne geliyoruz ve "Bağlam menülerini gruplandır" seçeneğindeki tiki kaldırıyoruz :

2.png

Ve mutlu son :)

3.png

Görüldüğü üzere artık sadece sağ tık yaparak bu seçeneklere erişebiliyoruz.
Bunu öğrenmeme vesile olan @118483 hocama tekrardan teşekkür ediyorum. :)

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı