Windows 10'da yüksek RAM kullanımı

KING561245

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar nedense Windows 10'da RAM kullanımı 40 oluyor RAM 4 GB ama eskiden RAM kullanımı en az 11 ile 15 arasıydı 2 şekilde denedim güncelleme kurmayıp denedim olmadı kurdum denedim yine aynı yalnız ben bir de Windows 8.1'dim ama daha sonra Windows 8.1'den hiçbir şey silmeyim Windows 10 geldim yani Windows 8.1'deki her şey Windows 10'a sizce sorun bu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal, Windows 10 8.1'e göre daha çok RAM tüketir.
Bende 4 GB RAM'a sahibin bende de 31-39 arası tüketiyor. Update ve Defender kapattım.

Benim laptop 4 GB RAM'de %69 kullanım ile başlıyor 😀.

4 GB RAM ile yüzde 40 kullanıyorsa gene iyi. Yüzde 10 kullanım olmasına imkan yok. Emin misiniz önce ki değerlere? Ayrıca Windows'unuza uygulama yükledikçe arka plan uygulamaları artacağından dolayı RAM kullanımı da artar.

Eminim 10 falan oluyordu bizde yalan yok boşta 30 ile 20 arası.

Windows 10'un sıfır kurulumda bile 400 MB RAM kullandığını hiç görmedim. Yanlış hatırlıyor olabilir misiniz?

Hayır öyle degil ben sıfırlarken yanlışlıkla Windows 8.1'deki tüm uygulamalar Windows 10 geldi daha sonra bir açtım 40 ile 50 arası RAM alıyor. Windows Defender kapatım fayda etmedi.
Windows 10'un sıfır kurulumda bile 400 MB RAM kullandığını hiç görmedim. Yanlış hatırlıyor olabilir misiniz?

Sorunu çözdüm.

Ekran Alıntısı.PNG

Windows 10'da gündelik işler için 4 GB yeterli ancak 8 GB çok rahatlatır sistemi. Oyun da oynayacaksan güncel oyunlar 16 GB RAM istiyor.

Sorunu çözdüm.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:

Geri
Yukarı