Windows 10'dan 11'e formatsız geçmek mümkün mü?

MarbleX

Picopat
Daha fazla  
Halihazırda kullanmış olduğum lisanslı Windows 10 işletim sistemimi Windows 11'e yükseltmek istiyorum. Yalnız format atmak istemiyorum çünkü bilgisayarıma yüklediğim oyunları tekrar yüklemekle uğraşamam bir de bir sürü dosyalarım var. Sizce Windows 10'dan Windows 11'e yükseltince sistemin daha stabil çalışması için format atmam gerekir mi? Veya Windows 11'e yükselttiğimde sistem yavaşlar mı oyunlarda FPS kaybı yaşar mıyım?

Sistemim:

RX 6800.
i5 13400F.
MSI Pro B760-P anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkün ancak temiz kurulum gibi sorunsuz işleyeceği garantisi yok. Formatsız geçtikten sonra sıkıntı çeken çok kişi vardı. Yeni disk aldım yakın zamanda, disk klonlamaya güvenemedim ve temiz kurulum yaptım ki Win 11'e update etmek formatsız hiç iyi olmaz. Biraz uğraşırsınız ama sonrasında sıkıntı yaşamazsınız.

Halihazırda kullanmış olduğum lisanslı Windows 10 işletim sistemimi Windows 11'e yükseltmek istiyorum. Yalnız format atmak istemiyorum çünkü bilgisayarıma yüklediğim oyunları tekrar yüklemekle uğraşamam bir de bir sürü dosyalarım var. Sizce Windows 10'dan Windows 11'e yükseltince sistemin daha stabil çalışması için format atmam gerekir mi? Veya Windows 11'e yükselttiğimde sistem yavaşlar mı oyunlarda FPS kaybı yaşar mıyım?

Sistemim:

RX 6800.
i5 13400F.
MSI Pro B760-P anakart.

Evet Windows Update ile veri kaybı olmadan geçebilirsiniz. Ben şahsen şu anda pek bir performans kaybı göremedim fakat Windows 10 gibi stabil çalışmıyor üşenmesem tekrar Windows 10'a geçerim ben.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 11 stabil şu an. Sisteminiz yavaşlamaz, FPS kaybı yaşamazsınız. Hatta bazı oyunlarda yer yer daha yüksek FPS bile alabilirsiniz kendi gözlemlediğim kadarıyla.

Üstteki videoda Recep Baltaş'ın anlatımı ile nasıl Windows 11'e yükseltebileceğinizi öğrenebilir, uygulayabilirsiniz.

Geri
Yukarı