Windows 10'dan 7'ye geçerken dosyalar nasıl korunur?

Jack_Marston

Femtopat
Daha fazla  
Windows 10'a GTA 5 yükledim ama sistemden dolayı kastı. O yüzden Windows 7'ye geçeğim ama GTA 5 de silinsin istemiyorum. Neler yapabilirim, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyaları harici bir diske aktarabilirsiniz. Windowsun bulunduğu diske format atarak windows 7 kurulumu gerçekleştirin. Ancak unutmayın ki GTA 5 gibi dosya boyutu yüksek oyunları farklı bir disk üzerinde depolayıp daha sonrasında tekrar çalıştırmaya kalkarsanız problemler yaşayabilirsiniz.

Dosyaları harici bir diske aktarabilirsiniz. Windowsun bulunduğu diske format atarak windows 7 kurulumu gerçekleştirin. Ancak unutmayın ki GTA 5 gibi dosya boyutu yüksek oyunları farklı bir disk üzerinde depolayıp daha sonrasında tekrar çalıştırmaya kalkarsanız problemler yaşayabilirsiniz.
harici bir diskim yok

Yanlış bilmiyorsam Steam Windows 7'de çalışmıyor yani oyun Steam üzerinde ise oynamakta sıkıntı çekebilirsiniz.
Genel olarak Windows işletim sistemleri bir oyun veya ağır uygulama çalıştırılması durumunda arka plandaki kaynak kullanımını kısıtlar oyuncuya en iyi optimizasyonu sunabilmek adına. Yani GTA 5 kasıyorsa kuvvetle muhtelem işletim sisteminizden değil, sisteminizden kaynaklıdır.

Yanlış bilmiyorsam Steam Windows 7'de çalışmıyor yani oyun Steam üzerinde ise oynamakta sıkıntı çekebilirsiniz.
Genel olarak Windows işletim sistemleri bir oyun veya ağır uygulama çalıştırılması durumunda arka plandaki kaynak kullanımını kısıtlar oyuncuya en iyi optimizasyonu sunabilmek adına. Yani GTA 5 kasıyorsa kuvvetle muhtelem işletim sisteminizden değil, sisteminizden kaynaklıdır.
önceden windows 7 de oynadığımda kasma durumu yoktu

önceden windows 7 de oynadığımda kasma durumu yoktu
İşletim sistemi düşürmek belli bir miktar performans artışı sağlayabilir. Ancak artık Windows 7'ye destek çoğu uygulama tarafından verilmiyor. Daha iyi performans adına oyun ayarlarını değiştirebilir, hatta GitHub üzerinden bağımsız bir yazılım geliştiricisi tarafından geliştirilen GTA 5 FSR modunu kurarak oyunda performans artışı sağlayabilirsiniz.

Aksine hala çalışıyor, Valve henüz Win7 uyumluluğunu bozacak bir güncelleme yayınlamadı Steam için.
1708125809282.png

Yeni konular

Geri
Yukarı