Windows 10'dan 8.1'e Dönme

TALHA_TR

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Ben Talha. Konu başliğinda da belirttiğim gibi Windows 8.1'den Windows 10'a geçtim ancak tekrardan windows 8.1'e geçiş yapmak istiyorum fakat benim bilgisayar laptop. Biosta biraz karişik. Sizce biostan usb falan nasil seçebilirim? 8.1 format atacağim. Sürücüyü çünkü usb disket felan bir şeyler çikiyor ancak tiklanmiyor. Arkadaşlar acil yardim lütfen. Arkadaşlar cevaplarsaniz sevinirim...

(Sayin recep baltaş ve sayin ali güngör) Siz de cevaplarsaniz sevinirim...

Bir de normalde hp notebooklarda bios bölümünde boot menüsüde var yani bütün bilgisayarlarda var ama bende boot bölümü göstermiyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Bu arada bilgisayaramin modeli : - hp pavilion k0w48ea notebook.

Bu arada görüntü benim PC'den değil, internetten örnek resim çünkü benim pcde boot menüsü çikmiyor.
Boot menüsünün çikmamasinin sebebi ne olabilir? Cevaplarsaniz sevinirim, saygilar...

c00814740.jpg

Boot ekranın olmasına gerek yok. Bilgisayarı yeniden başlatın, açılmaya başladığı anda ESC tuşuna serice basın. Boot ekranı karşınıza gelecektir. Sistemde UEFI desteği var, yeniden başlatırken SHIFT tuşuna basılı tutup başlatın, ardından gelişmiş seçeneklerden UEFI boot'u seçersen otomatik olarak USB üstünden boot edilir sistem.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı