Windows 10'dan 8.1'e geçmek

Fryous

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bundan yaklaşık 1 sene önce sistemimi topladım fakat sistemimde hâlâ bir SSD mevcut değil. SSD'nin yanı sıra Win 8.1 daha çok hoşuma gidiyor.

Sistemim şu şekilde:
  • Ryzen 7 2700X
  • Gigabyte B450M S2H
  • 16 GB DDR4 3000 MHz RAM
  • GTX 1660 Super
  • 1 TB HDD

Sisteme SSD alacağım ama yaz sonu belki yıl sonuna doğru. Çünkü yüksek boyutlu bir M.2 SSD almayı planlıyorum. Bir de merak ettiğim bir şey var, sanırsam GTX 16xx serilerinde Win 8.1 driver desteği yok. Bunun bir çözümü var mı? (Yabancı forumda biri Win 7 sürücüsü kurabilirsin zaten Win 8.1 ile aynılar demiş)

Benim ekran kartım R7 240 ve Windows 8.1'de ekran kartının güncel driverlarını kuramıyordum, eski sürümler kuruluyordu sadece. Büyük ihtimalle bahsettiğin şeyin de çözümü yoktur...

Merhabalar. Bundan yaklaşık 1 sene önce sistemimi topladım fakat sistemimde hâlâ bir SSD mevcut değil. SSD'nin yanı sıra Win 8.1 daha çok hoşuma gidiyor.

Sistemim şu şekilde:
  • Ryzen 7 2700X.
  • Gigabyte B450M S2H.
  • 16 GB DDR4 3000 MHz RAM.
  • GTX 1660 Super.
  • 1 TB HDD.

Sisteme SSD alacağım ama yaz sonu belki yıl sonuna doğru. Çünkü yüksek boyutlu bir M.2 SSD almayı planlıyorum. Bir de merak ettiğim bir şey var, sanırsam GTX 16xx serilerinde Win 8.1 driver desteği yok. Bunun bir çözümü var mı? (yabancı forumda biri Win 7 sürücüsü kurabilirsin zaten Win 8.1 ile aynılar demiş)

Önerim Windows 10 da kalmanız hem driverler güncellenemez hem DX 12 olmaz hem de desteği bitmek üzere ama çok istiyorsanız 8.1 Pro kullanabilirsiniz ama SSD nizde varken bence Windows 10 da kalın derim.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 8.1'e geçiş yapacağım şimdilik, ilerde SSD aldıktan sonra Win 10'a geçiş yapmayı düşünüyorum. Tabii sürücü sorunu yaşayıp Win 10'a anında geri dönüş yapmazsam.

Geri
Yukarı