Windows 10'dan Windows 11'e geçilir mi?

halilyılmaz38

Hectopat
RAM
16 Gb 2933 mhz CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung pm981 Seagate barracuda 7200 rpm
Ekran kartı
Gtx 1650 Tİ
İşlemci
i5 10300 H
Windows 10'dan Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum fakat oyunlarda FPS düşmesi yemekten Adobe programlarında çökmeler yaşamaktan korkuyorum. Sadece Windows 11 kullananlar yorum yaparsa sevinirim. Bu tür sorunlar yaşanıyor mu vs.

Windows 10'dan Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum fakat oyunlarda FPS düşmesi yemekten Adobe programlarında çökmeler yaşamaktan korkuyorum. Sadece Windows 11 kullananlar yorum yaparsa sevinirim. Bu tür sorunlar yaşanıyor mu vs.

Bunu kimse bilemez kimisi artıyor kimisi azalıyor diyor siz geçin bakın bakalım ne oluyor artıyor mu azalıyor mu ona göre hareket edersiniz yoksa Windows 10'a dönersiniz zaten.

2 haftadır Windows 11 kullanıyorum oyunlarda FPS düşüşünü geçtim, FPS artışı yaşadım. Adobe Photoshop ve Illustrator programlarını aktif olarak kullanıyorum onlarda da bir sorun yaşamadım tavsiye ederim ancak son karar size kalmış.

2 haftadır Windows 11 kullanıyorum oyunlarda FPS düşüşünü geçtim, FPS artışı yaşadım. Adobe Photoshop ve Illustrator programlarını aktif olarak kullanıyorum onlarda da bir sorun yaşamadım tavsiye ederim ancak son karar size kalmış.

Anakartın TPM 2.0 destekliyor mu ve driver sıkıntısı çektin mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart modelini yazmalısın TPM 2.0 destekliyor ise ve SSD'ye kurarsan sıkıntı yaşamasın.

Anakart modeli ne bilmiyorum ama Mobile ıntel® HM470 chipset kullanıyor. Monster Abra A7 v12.2 kullanıyorum.
2 haftadır Windows 11 kullanıyorum oyunlarda FPS düşüşünü geçtim, FPS artışı yaşadım. Adobe Photoshop ve Illustrator programlarını aktif olarak kullanıyorum onlarda da bir sorun yaşamadım tavsiye ederim ancak son karar size kalmış

Teşekkür ederim
Eninde sonunda mecbur geçecek herkes.

Evet geçecek fakat şu an çok yeni.
Şahsen FPS düşmesi oyunlarda aşırı drop yemeye başladım diye Windows 10'a geri döndüm.
Teşekkür ederim.

Anakartın TPM 2.0 destekliyor mu ve driver sıkıntısı çektin mi?
Evet destekliyordu ancak TPM desteklemesi olmasına rağmen VALORANT girerken TPM 2.0 hatası aldım. Bios'a girip TPM aktif edip sorunu çözdüm. TPM desteklemiyorsa anakartınız yüklemenizi tavsiye etmem. Ek olarak driver sorunu çekmedim. DriverBooster adlı programı kullanıyorum, sürekli olarak güncel tutuyorum.

Evet destekliyordu ancak TPM desteklemesi olmasına rağmen Valorant girerken TPM 2.0 hatası aldım. BIOS'a girip TPM aktif edip sorunu çözdüm. TPM desteklemiyorsa anakartınız yüklemenizi tavsiye etmem. Ek olarak driver sorunu çekmedim. Driver Booster adlı programı kullanıyorum, sürekli olarak güncel tutuyorum.

Anladımm teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı