Windows 10'dan Windows 11'e geçiş

akaMortred

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben yeni bir bilgisayar aldım FreeDOS işletim sistemine sahip ve henüz elime ulaşmadan Windows 10 USB boot ayarladım. Fakat biraz araştırınca Windows 11'in de fena bir seçenek olmadığını fark ettim. Şimdi niyetim 10 kurulduktan sonra 11e Microsoft sitesi sayesinde yükseltmek fakat tavsiyenizi istediğim nokta şu ki, önce driverları kurup mu yükseltmeliyim yoksa bilgisayara 10 kurulur kurulmaz 11 indirme sistemini çalıştırmalı mıyım? Elbette bu noktada önemli olan driverların yükseltme sırasında silinip silinmeyeceği ve bu konuda da pek bilgim yok.
(Edit: Windows 11'e hiç geçme diyecek olursanız da sebeplerini öğrenmeyi çok isterim)

Windows 10'dan Windows 11'e yükseltme biraz sıkıntılı ben şahsen yaptığımda farklı hatalarda karşılaştım sıfırdan Windows 10'un ISO dosyasını silip Windows 11'i USB'ye atmanız sizin için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Windows 10'dan Windows 11'e yükseltme yapmanızı önermem. Önerim, temiz bir Windows 11 kurulumu yapmanız. Windows 11 kurulum USB'si oluşturun ve temiz kurulum yapın.

Merhaba. Ben yeni bir bilgisayar aldım FreeDOS işletim sistemine sahip ve henüz elime ulaşmadan Windows 10 USB boot ayarladım. Fakat biraz araştırınca Windows 11'in de fena bir seçenek olmadığını fark ettim. Şimdi niyetim 10 kurulduktan sonra 11e Microsoft sitesi sayesinde yükseltmek fakat tavsiyenizi istediğim nokta şu ki, önce driverları kurup mu yükseltmeliyim yoksa bilgisayara 10 kurulur kurulmaz 11 indirme sistemini çalıştırmalı mıyım? Elbette bu noktada önemli olan driverların yükseltme sırasında silinip silinmeyeceği ve bu konuda da pek bilgim yok.
(Edit: Windows 11'e hiç geçme diyecek olursanız da sebeplerini öğrenmeyi çok isterim)

Windows 11'e geçme deiyeceğim sebebi ise oyunlarda sıkıntı çıkartıyor tanıdığım biri geçti Valorant giremiyor hata alıyor R6 giremiyordu 1-2 saatlik uğraş sonucu çözdü. Yani çoğu oyunda sıkıntı çıkarma potansiyeli var eğer oyun oynayan biri iseniz şu anlık riske gerek yok 1-2 sene içinde bakabilirsiniz yine.
(Not: O tanıdığımda oldu diye sende de olabilir diye bir şey yok ama dediğim gibi olursa boş vakit kaybı şimdilik riske bence gerek yok ve birkaç arkadaşım da Windows 11 indirdikten 1-2 gün sonra Windows 10'a geri döndü oyunlarda FPS düşüşü yaşattı diye)

Geri
Yukarı