Windows 10'dan 11'e geçiş sorunu

SquWave

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
Adata, CL16, 3000MHz, 8 GB
SSD veya HDD modeli
James Donkey JD240 LE
Ekran kartı
Asus Arez RX580 8 GB OC
Anakart
Gigabyte B450m S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600AF
Selamlar,
Windows 10'dan 11'e geçiş yapmak istiyorum. Windows'un sunduğu "PC sistem durumu denetimi" uygulaması üzerinde Windows 11'e geçiş için denetleme mevcut. Bu denetlemeyi yaptığımda geçiş için tek sorun "güvenli önyükleme". Güvenli önyüklemeyi aktif etmek için videolara ve rehberlere başvurdum. BIOS üzerinden "CSM" ayarını devre dışı bırakıp "Secure Boot" ayarını aktif etmek gerekiyormuş sanırım. Bu ayarı yaptığım zaman bilgisayarı yeniden başlatınca ekrana BIOS ekranı geliyordu ve masaüstüne ulaşılamıyordu. Bu sorunu araştırdığımda ise CSM ayarının devre dışı olmasından kaynaklanıyormuş. Burada tıkandım ve yardımlarınıza ihtiyaç duydum. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Ek olarak lütfen bu konu altında "daha 11'e geçilmez stabil değil." gibi yorumlar yapmayınız. Bir süredir bekliyorum ve artık yorumlar olumlu olmaya başladığını gözlemledim ayrıca çevremde kullanan insan sayısı da artmaya başladı. Yani geçmeye karar verdim fikrimden çok büyük bir sorun olmadığı sürece dönmeyi düşünmüyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
AMD işlemciler sorun cikartiyor diye biliyorum, her AMD ışlemcide bu oluyor mu emin deilim, sorun ışlemcide olabilir şu anki sisteminizde bır süre kalın 🤗

Herhangi bir zararı yok diye biliyorum :)
İlerde bu Güvenli Önyükleme gereksinimi kalkamaz sanırım ve geçmemin tek yolu bu gibi. Aklımda bulunduracağım. Teşekkür ederim.
AMD işlemciler sorun cikartiyor diye biliyorum, her AMD ışlemcide bu oluyor mu emin deilim, sorun ışlemcide olabilir şu anki sisteminizde bır süre kalın 🤗
En başta da dediğim gibi ne olursa olsun geçmeyi düşünüyorum. Sorun olması halinde dönerim Windows 10'a. Yine de öneriniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı