Windows 10'dan Windows 7'ye Dönmek

Mustafag

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda bilgisayarımda windows 10 yüklü. Fakat ben bilgisayarımın yavaşlığı yüzünden windows 7 kurmak istiyorum. 500GB HDD var ve sadece C) klasörünü içeriyor. Kullandığım sürüm orjinal sürüm. Ama ben windows 7'ye geçince nasıl ürün anahtarımı gireceğimi bilmiyorum. Ve ayrıca verilerim silinmeden kurulum yapmak mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınız ilk geldiğinde Windows 7 ile mi geldi, 10 ile mi? 7 ile geldiyse, cihazın arkasında ürün anahtarı yazıyor olabilir, yazmıyorsa eğer ufak bir araştırma ile sistemde var olan Windows sürümünün ürün anahtarını elde edebilirsiniz. 10 ile geldiyse, 7 için bir lisans almanız gerekecektir.

Verilerin silinmeden kurulumu şöyle olabilir, Windows'ta bulunan disk yönetimi paneli veya harici bir program ile harddiskinizi ikiye bölebilir, örneğin format attığınızda sistemin bulunduğu C'ye format atarsınız, D'deki verileriniz kalır. Ama bu işlemleri yaparken son derece dikkatli olmanız gerekir, ufak bir yanlışta verilerinizi kaybedebilirsiniz. Size tavsiyem, deneyiminiz yoksa, harici disk, flash bellek veya dvd gibi ortamlara verinizi aktarmanız yönünde.

Bilgisayarımı ilk aldığımda windows 8 ile geldi, ben de ücretsiz olduğu için 10'a yükselttim. Fakat istediğim performansı alamıyorum. Yeni bir pencere açarken veya internette gezinirken yavaş ilerlediğini hissediyorum. Bilgisayarımda Celeron işlemci 2 gb ram var. Sizce windows 7' ye geçmem daha mı sağlıklı olur?

Windows 10 kalmanızı öneririm, sisteminize belki zararlı yazılımlar bulaşmış olabilir buda yavaşlamasına neden olur, sistem geri yüklemeyi açarak sisteminizi sıfırlayabilirsiniz.. Eskisi gibi olur.:)

Windows 10 kalmanızı öneririm, sisteminize belki zararlı yazılımlar bulaşmış olabilir buda yavaşlamasına neden olur, sistem geri yüklemeyi açarak sisteminizi sıfırlayabilirsiniz.. Eskisi gibi olur.:)
Sıfırlama işlemi yapabilirim. Şu anda 500 GB HDD' nin 490 GB dolu. Verilerimi yedekleyebileceğim bir depolama aracımda yok. Herhangi bir fikriniz var mıdır? Kullanıcı dosyalarım silinmeden sıfırlama yapılabilir mi?

Sıfırlama işlemi yapabilirim. Şu anda 500 GB HDD' nin 490 GB dolu. Verilerimi yedekleyebileceğim bir depolama aracımda yok. Herhangi bir fikriniz var mıdır? Kullanıcı dosyalarım silinmeden sıfırlama yapılabilir mi?

Hard diskiniz epey bir dolu. Elektronik eşyalara fazla güvenmeyin siz yine çok önemli verilerinizi yedekleyin sonra kaybedersiniz geri dönüşümü olmaz üzülürsünüz.. Elektronik eşyaların bozulması normaldir buna dikkat ediniz. :mutlu:.

1. Foto,Video,Belgelerinizi isterseniz Sunucu depolama, Bulut teknolojisi kiralayabilirsiniz veya iCloud 5GB, Dropbox 2GB, Onedrive 5GB, Yandex.disk 10GB ve Google Drive 15GB ücretsiz depolama hizmeti veriyor. (Harici hardisk veya depolama alanı bulamam diyorsan aralarında paylaştır.) ;)
2. Evet Windows 10 ile kişisel dosyaların silinmeden yenileme yapılabilir. (y)
  1. Microsoft Mağazası uygulamaları korunacak.
  2. Kurduğunuz 3. parti programlar kaldırılacak.
  3. Yenilemenin ardından masaüstünde kaldırılan uygulamaların listesi Kaldırılan ugulamalar.html dosyası olarak kaydedilecek.
  4. Kişisel dosyalarınız ve yaptığınız kişiselleştirmeleri korunacak.
  5. Bilgisayar ayarlarınızı varsayılana sıfırlanacak.
NOT: Sistemin kurulu olan verilerinizi yedekleyin ve Sağlıklı bir kurulum için sistem dosyasından her şeyi kaldırmanızı öneririm daha Performanslı olaması için.
Makaleye göz atabilirsiniz.
Windows 10, Dosya Kaybetmeden Nasıl Sıfırlanır? - Technopat

:melek: @THE_MILLER Moderatörümüzün konu hakkında düşüncelerini alalım.:melek:

Geri
Yukarı