Windows 10'dan Windows 7'ye nasıl geçilir?

theamacsiz82

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, elimde 9-10 yıllık masaüstü bilgisayar bulunuyor. Neredeyse 1 yıldır Windows 10 kullanıyorum. En başlarda gayet hızlıydı ama 4-5 ay sonra çok yavaşlamaya başladı. Windows 7'ye geçmek istiyorum. Nasıl geçebilirim ve geçerken hata alma olasılığım var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:

Selam arkadaşlar, elimde 9-10 yıllık masaüstü bilgisayar bulunuyor. Neredeyse 1 yıldır Windows 10 kullanıyorum. En başlarda gayet hızlıydı ama 4-5 ay sonra çok yavaşlamaya başladı. Windows 7'ye geçmek istiyorum. Nasıl geçebilirim ve geçerken hata alma olasılığım var mıdır?
Temiz kurulum yaparak, iso dosyaını indir, rufus ile flash belleğe flashla, sonra boot menüden o flash bellek ile boot et ve kurmaya başla, basit bir işlemdir ve internette video izleyerek yapabilirsiniz.

USB beleğe Windows 7 ISO dosyasını yazacaksınız. Daha sonra bilgisayarı USB ile Boot ederek kurulumu gerçekleştirin.

Resimdeki olmuyorsa fOrMaT !

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-28_102103.png
    resim_2021-05-28_102103.png
    72,1 KB · Görüntüleme: 78
Resimdeki olmuyorsa fOrMaT !
Resimdeki var ancak usb den atmayı tercih ediyorum sizce hangisi daha mantıklı
USB beleğe Windows 7 ISO dosyasını yazacaksınız. Daha sonra bilgisayarı USB ile Boot ederek kurulumu gerçekleştirin.

Teşekkür ederim

Hayret Windows 10'cular buraya gelmemiş 😃. Eski bir sisteme kuruyorsunuz hata almazsınız diye düşünüyorum, güncel sisteme kursaydınız USB portlarını tanımama gibi durumlarla karşılaşabilirdiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı