Windows 10'dan Windows 8.1'e Dönüş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Malefic

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Notebook'u orijinal 8.1 Single Language'dan, 10'a yükselttim ve recovery bölümünü sildim temiz kurulum yaparken. Şimdi 8.1'e geri dönmek istiyorum. 8.1 single language iso dosyasıyla temiz kurulum yaparsam etkinleştirmede problem olur mu?

Neden dönmek istiyorsunuz? Çok saçma bir karar.

Oyunlarda problem yaşamaya başladım 1151 güncellemesinden sonra. Bazı oyunlar 1024x768 çözünürlükte açılıyor, 1366x768 yapınca oyun donuyor. ETS 2'de yüksek ayarlarda 30-35 fps arası alıyordum, 20-25 arasına düştü. AOE 2 HD bile kasmaya başladı. Tek problem yaşatmayan oyun This War of Mine. Ayrıca oyunlarım orijinal.

Temiz kurulumla dönebilirsiniz. Yükseltme ile Win. 10'a geçişte eski key iptal olmuyor, yalnız otomatik etkinleşmezse eski keyi girmeniz gerekir. O yüzden Win 8.1 keyinizi hazır bulundurup öyle başlayın.

Ayrıca 8.1'e geri dönmektense Win. 10'a temiz kurulum yapmanızı öneririm. Açıkçası bende 1511 sürümü öncekine göre çok daha iyi çalışıyor. Bu arada güncelleme sırasında driverlarla ilgili sorun oluşmuşta olabilir, ben öncelikle tüm driverları kaldırıp, notebook üreticisinin sitesinde sunduğu driverları indirip denerdim.

Neden dönmek istiyorsunuz? Çok saçma bir karar.
Kime göre saçma ? Windows 10 benim düşünceme göre rezalet bir sistem.
Misal en basitinden 'Windows Fotoğraf Görüntüleyici' kaldırılmış.
'Windows Defender'i kapatamıyoruz.
RAM ve CPU kullanımı Win 8.1'e göre yüksek.
Hele şu metro ve başlat menüsünü birleştirme kararları tam saçmalık oldu.
Windows 10 bana göre yapılmaması gereken bir yükseltme.

Güncel oyunlar, programlar daima Windows 10'a güncelleme alacaktır. Bir bakımdan zorundasınız, zorundayız, zorunlu. Windows 8.1'e geçmek geçici bir çözüm olur, ki çözüm olduğu bile söylenemez. Tavsiyem temiz kurulum.

Kasım güncellemesini media creation tool'dan iso indirip temiz kurulumla yaptım zaten. Temmuz'da çıkan sürümde böyle hatalar yoktu bu sürümde yaşadım. Windows 10 ikinci büyük güncellemeyi ne zaman alacak?

@Asya Ay evet haklısınız Windows fotoğraf görüntüleyici sağlamdı, buna ayar oldum logosunu gösterip açılıyor uzun süre bekletiyor.
Ama maalesef yanılıyorsunuz ki, 'Windows Fotoğraf Görüntüleyici' hala 'Birlikte Aç' seçeneği ile açılabiliyor. Peki hep onunla açılması için bir ayar var mı? Dersen ona bilgim yok.
RAM ve CPU konusunda çok haklısınız.
Windows Defender'da devre dışı bırakılabiliyor. Siz geçtiniz mi peki 8.1'e?

Notebook'u orijinal 8.1 Single Language'dan, 10'a yükselttim ve recovery bölümünü sildim temiz kurulum yaparken. Şimdi 8.1'e geri dönmek istiyorum. 8.1 single language iso dosyasıyla temiz kurulum yaparsam etkinleştirmede problem olur mu?
BIOS'a gömülüdür büyük ihtimal key, etkinleştirmede sorun olmaz.

Kime göre saçma ? Windows 10 benim düşünceme göre rezalet bir sistem.
Misal en basitinden 'Windows Fotoğraf Görüntüleyici' kaldırılmış.
'Windows Defender'i kapatamıyoruz.
RAM ve CPU kullanımı Win 8.1'e göre yüksek.
Hele şu metro ve başlat menüsünü birleştirme kararları tam saçmalık oldu.
Windows 10 bana göre yapılmaması gereken bir yükseltme.
Şuan yazınızı okudum komiğime geldi. :) Ben Windows 10 kullanıyorum en son sürümüyle beraber CPU boşta %2 kullanıyor. RAM 1 - 2 arası kullanıyor. Eski PC varsa zaten geçmeniz mantıksız. HDD çok rahatladı önceden %30 da gezerken boştayken şimdi kullanırken interneti %10 kullanıyor. En güncel ekran kartımla Windows 10 keyfi süper.. Tabi eski ekran kartınız varsa ne yapsın. :) Demek istediğim güncel bilgisayarınız varsa kurmanızı öneririm.. Zaten ileride Windows 8.1 desteğini de kesince ister istemez geçeceksiniz.

Dosya Ekleri

• sasd.png
    sasd.png
    101,4 KB · Görüntüleme: 362
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı