Çözüldü Windows 10'dan Windows 8.1'e nasıl dönülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

dexteryorgan

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar Windows 10'a yükseltilmiş fakat eski olduğu için kaldıramıyor. Alındığı zaman windows 8 yüklü gelmişti. Şimdi bu ürün anahtarını kaybetmeden nasıl tekrar Windows 8'e düşürebilirim. Teşekkürler...

Çözüm
Eski ürün anahtarımı da bulamıyorum zaten.
BIOS'a gömülü ise bu araçlarla bulabilirsiniz:

Eğer Windows.old silinmediyse Ayarlar > Kurtarma > Windows'un önceki sürümüne dön seçeneği ile dönebilirsiniz:

1633701401390.png

Fakat silindiyse temiz kurulum yapabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows 10'a yükselttiyseniz artık geri dönerseniz ürün anahtarı çalışmayacaktır büyük ihtimalle.

Eski ürün anahtarımı da bulamıyorum zaten.

Eğer Windows.old silinmediyse Ayarlar > Kurtarma > Windows'un önceki sürümüne dön seçeneği ile dönebilirsiniz:

1633701401390.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Eki Görüntüle 1183819

Bios'a Gömülü Windows Ürün Anahtarını Bulun isimli linkten FirmwareTablesView isimli uygulama ile 25 haneli bir kod buldum ve bulunan kod Windows Etkinleştirme kısmındaki Ürün Kimliği'nden farklı. Şimdi Windows 8'in hangi sürümünü yüklemem gerektiğini bulduktan sonra deneyeceğim. Teşekkür ediyorum sizlere...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı