Windows 10'dan Windows 8.1'e yükseltme ile geçilir mi?

TurkishBoyMFM

Kilopat
Ben normalde Windows 7 kullanıyordum, Microsoft'un Windows 10'da biraz ısrarlı davranması üzerine Windows 10'a geçtim. Ama sürücü ve Windows güncellemelerini almama rağmen oyunlar çalışmıyor(Minecraft:Windows 10 Edition bile çalışmıyor) ya da çok donuyor. Asıl sormak istediğim ise windows.old'u sildim ve Win7'ye geri dönemem. Peki Win8'e 'FORMATSIZ' geçmek için yükseltmeyi kullansam sorun olur mu? Hani normalde yükseltme bir üst sürüme geçerken kullanılıyor ya, ben tam tersini yapacam sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz windows 7 den windows 10'a geçiş yapmışsınız. Windows 10'dan Windows 8.1'e geçiş yapamazsınınız. Bu yükseltme 7'den 10'a veya 8'den 10'a şeklinde. 7'den 8'e bir yükseltme yok. Ayrıca windows7 windows8'den daha hızlı bence.
Sistemin düzgün çalışması için ekran kartı driverlerını güncellemeniz önemli. Laptop kullanıcısı iseniz ve AMD ekran kartı var ise windows 10 ekran kartı driverlerı problem olabilir.

Siz windows 7 den windows 10a geçiş yapmışsınız. Windows 10 dan Windows 8.1 e geçiş yapamazsınınız. Bu yükseltme 7den 10a veya 8den 10a şeklinde. 7 den 8 e bir yükseltme yok. Ayrıca windows7 windows8 den daha hızlı bence.
Sistemin düzgün çalışması için ekran kartı driverlerını güncellemeniz önemli. Laptop kullanıcısı iseniz ve amd ekran kartı var ise windows 10 ekran kartı driverlerı problem olabilir.

Hız konusuna kesinlikle katılmıyorum. Windows 8 veya 8.1 kullansan bilirdin hangisinin daha hızlı olduğunu. 10 yıllık masaüstü bir bilgisayarım var. Windows 7 ve windows 8'i orijinal olarak kurdum 10 senelik bilgisyarda windows 7'nin açılış süresi 1 dk'yı geçerken windows 8.1 de tam olarak 18 sn de açıldı. Ve diğer tüm kullanım alanlarında programlar tarayıcı internet vs.. windows 7 bariz derecede yavaş kalıyordu.

Hız konusuna kesinlikle katılmıyorum. Windows 8 veya 8.1 kullansan bilirdin hangisinin daha hızlı olduğunu. 10 yıllık masaüstü bir bilgisayarım var. Windows 7 ve windows 8 i orjinal olarak kurdum 10 senelik bilgisyarda windows 7 nin açılış süresi 1 dk yı geçerken windows 8.1 de tam olarak 18 sn de açıldı. Ve diğer tüm kullanım alanlarında programlar tarayıcı internet vs.. windows 7 bariz derecede yavaş kalıyordu.

Sizin görüşünüzdür saygı duyarım. Ama kullansan bilirdin tabiri saçma olmuş. Kullanmasam yorum yapmazdım. 98SE, XP, Vista, Windows7, Windows 8- 8.1 ve Windows 10 kullandım kullanıyorum. Bana göre windows 7 daha hızlı. Size göre yavaş olabilir.

Sizin görüşünüzdür saygı duyarım. Ama kullansan bilirdin tabiri saçma olmuş. Kullanmasam yorum yapmazdım. 98SE, XP, Vista, Windows7, Windows 8- 8.1 ve Windows 10 kullandım kullanıyorum. Bana göre windows 7 daha hızlı. Size göre yavaş olabilir.

Ben sayısal verilerden bahsediyorum. Göreceli olarak daha hızlıydı demiyorum sizin gibi. Ortada sayısal veriler var. Bunu 10 yıllık pc de denedim ben. Ve başka pc'lerde de gördüm bunu sizde bir sorun var ya da win 7 fanboysunuz. Zaten windows 10'da win 7 fanboylarını kazanmak için bazı işleri batırdılar saçma yaptılar her şeyi windows 7 uyumluluğunda açmaya çalışıyor PC disk alanı RAM her şeyi fazla kullanıyor böylece sistemi kasıyor.

Ben sayısal verilerden bahsediyorum. Göreceli olarak daha hızlıydı demiyorum sizin gibi. Ortada sayısal veriler var. Bunu 10 yıllık pc de denedim ben. Ve başka pc lerde de gördüm bunu sizde bir sorun var ya da win 7 fanboy sunuz. Zaten windows 10 da win 7 fanboylarını kazanmak için bazı işleri batırdılar saçma yaptılar herşeyi windows 7 uyumluluğunda açmaya çalışıyor pc disk alanı ram herşeyi fazla kullanıyor böylece sistemi kasıyor.
Bu forumda da milletin ağzına sakız olmuş bu "fanboy" luk. Ben yakıştırmalarınıza daha seviyeli yaklaşmaya çalıştıkça siz seviyeyi düşürüyorsunuz. Neyse kalın sağlıcakla sizin seviyenize inmeyeceğim.

Şu an için yanlış bilgilendirme !
Eger oyunlar korsan ise Windows 10 korsan uygulamalara izin vermiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı