Windows 10'e geçtikten sonra FPS düşüşü

Aynı sıkıntı diğer işletim sistemlerinde de var -az da olsa-. Adam akıllı kullanınca bir sorun çıkmaz. Mesela ben antivirüs kullanmıyorum. Sistemime zararlı yazılımlar yüklemiyorum, yüklemeden önce güvenlik taramasından geçiriyorum.

Ben kafama göre istediğim şeyi yüklüyorum Kaspersky kullanıyorum ve Windows Defender'da Kaspersky ile güzel çalışıyor.

Doğru bir kurulum yapılmadığından muhtemel 8.1'i pek sevmedim. Aslında aklımda bu işletim sistemi vardı.

Eski işletim sistemim buydu. Baya keyif alıyordum.
O zaman ben yine size 8.1 önereceğim, arayüz ve performans olarak diğer işletim sistemlerinden daha stabil. Daha da performanslı. FPS düşüşü yaşamayacağınızı garanti ediyorum -eğer 7'de yaşamıyorsanız-.

Kısa zamanda Windows 7'e geçiş yapacağım. Peki, benim başka bir sorum olacak. RAM'in sadece 3.25 GB'ini kullanabiliyorum. Ben bunu nasıl düzeltebilirim? FPS düşüşüme sebep olan bir etken midir?

Kısa zamanda Windows 7'e geçiş yapacağım. Peki, benim başka bir sorum olacak. RAM'in sadece 3.25 GB'ini kullanabiliyorum. Ben bunu nasıl düzeltebilirim? FPS düşüşüme sebep olan bir etken midir?
Ekran belleğine ayırıyordur büyük ihtimalle. Format attıktan sonra tekrar konu açarsanız yardımcı olabiliriz. 3. parti yazılımlar ile de Ram azalması mümkün çünkü. Formattan sonra bu yazılımlar halen silinmezse tekrar konu açmanızı öneririm.

O bir sorun değil çünkü RAM'in kullanılmayan kısmı donanıma ayrılmıştır.

Teknik açıdan 32 bit ve 64 bit farkını anlatmak gerekirse durum şöyle özetlenebilir; 32 bit sistemi sadece 4GB RAM'e kadar kullanabilirsiniz. 4GB üstü RAM için 64 bit sistem kullanılmalıdır. 64 bit işletim sisteminde tüm işaretçiler 8 bayt yerine 4 bayt alır.

Teknik açıdan 32 Bit ve 64 Bit farkını anlatmak gerekirse durum şöyle özetlenebilir; 32 Bit sistemi sadece 4 GB RAM'e kadar kullanabilirsiniz. 4 GB üstü RAM için 64 Bit sistem kullanılmalıdır. 64 Bit işletim sisteminde tüm işaretçiler 8 Bayt yerine 4 Bayt alır.

Devamı
64 Bit sistemde bu da 30% performans artışına yakın bir değere karşılık gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı