Çözüldü Windows 10'u HDD'den silip SSD'ye kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emrecan26

Centipat
Daha fazla  
Dostlar 240 GB SSD aldım ve HDD'deki işletim sistemimi silip bu SSD'ye kurmak istiyordum. Fakat diskin montajını yapıp BIOS ekranına geldiğimde Boot seçeneklerinde SSD'yi "disabled" gösteriyordu. Disk yönetimine girip SSD'ye baktığımda da bu seçenekle karşılaştım. Ne yapmalıyım, hangisini seçmeliyim? HDD'deki işletim sistemini silip nasıl SSD'ye temiz kurulum yapabilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    116,6 KB · Görüntüleme: 141
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Diski GPT olarak bölümlendirin ve sonra da sağ tıklayıp yeni birim oluşturun. Oradan da harf atayın. Sonra da bootable bir USB disk ile temiz kurulum yapın.
Diski GPT olarak bölümlendirin ve sonra da sağ tıklayıp yeni birim oluşturun. Oradan da harf atayın. Sonra da bootable bir USB disk ile temiz kurulum yapın.

Çözüm
Dostlar 240 GB SSD aldım ve HDD'deki işletim sistemimi silip bu SSD'ye kurmak istiyordum. Fakat diskin montajını yapıp BIOS ekranına geldiğimde Boot seçeneklerinde SSD'yi "disabled" gösteriyordu. Disk yönetimine girip SSD'ye baktığımda da bu seçenekle karşılaştım. Ne yapmalıyım, hangisini seçmeliyim? HDD'deki işletim sistemini silip nasıl SSD'ye temiz kurulum yapabilirim?

HDD'deki programların bir yedeğini al buradan USB için Windows 10'u İndirin Windows 10 kurulumunu indir
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu rehbberi takip edebilirsin

Öncelikle cevabını için çok teşekkür ederim, bir sorum daha var. Biçimlendirmede herhangi bir değişiklik yapmam lazım mı peki?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    38,5 KB · Görüntüleme: 66

Ardından format atmayı bildiğini varsayarak disk seçme bölümüne geldiğinde tüm disklerdeki dosyaları kaldır sonra kendi SSD'ini seçip yükle bu kadar.

Öncelikle cevabını için çok teşekkür ederim, bir sorum daha var. Biçimlendirmede herhangi bir değişiklik yapmam lazım mı peki?

Hayır bir şey yapmana gerek yok ancak HDD'deki dosyaların yedeğini almayı unutma.

HDD'deki programların bir yedeğini al buradan USB için Windows 10'u İndirin Windows 10 kurulumunu indir
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu rehbberi takip edebilirsin

Sağol dostum yedeklemeye ihtiyacım olmadığı için gerek yoktur herhalde :)

NTFS dosya sistemi olarak kalsın. Sorun bu sayede çözülürse de belirtmeyi unutmayın. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı