Çözüldü Windows 10'u silmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hotchys

Kilopat
Daha fazla  
Amazon'dan freedos laptop aldım ve sadece Windows 10'u kurdum onun dışında hiçbir işlem yapmadım. Laptop'u iade edeceğim o yüzden sıfırlamak istiyorum. Ayarlardan sıfırlama yapınca Windows'u tekrar kuruyor. İçinde Windows kurulu olması sıkıntı yaratır mı? Yoksa direkt Windows'u silmeli miyim? Amazon'un sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum ama sorayım dedim.

Çözüm
Windows kurulu ve laptop kapalı iken UEFI USB'sini tekrar mı takmam lazım bunun için?

Bilgisayarı USB üzerinden boot edeceksiniz. Yani normal Windows kuruyormuş gibi. Ondan sonra sürümü seçtiniz ve disk seçme/silme ekranına geldiniz. Orada bulunan tüm diskleri silin. Hepsi ayrılmamış alan olsun.
Sıkıntı yaratmaz. Ama illa FreeDOS yapacağım diyorsanız bu FreeDOS'un yüklendiği bir site vardı maalesef ki unuttum kusura bakmayın. Başkaları biliyorsa yardım edebilirler belki.

Windows kurulum ekranında tüm diskleri silerseniz bilgisayarınızda işletim sistemi olmamış olacak.

Windows kurulu ve laptop kapalı iken UEFI USB'sini tekrar mı takmam lazım bunun için?

Bilgisayarı USB üzerinden boot edeceksiniz. Yani normal Windows kuruyormuş gibi. Ondan sonra sürümü seçtiniz ve disk seçme/silme ekranına geldiniz. Orada bulunan tüm diskleri silin. Hepsi ayrılmamış alan olsun.

Çözüm
Format işlemlerini yaparken diskleri sıfırladığınız bölüme gelince bütün diskleri silin ve bilgisayarı kapatın. İçerisinde artık bir işletim sistemi olmamış olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı