Windows 10'u SSD'ye Aktarma Sonrası SSD'den Boot Etme

Pctech

Hectopat
Arkadaşlar M.2 SSD aldım. Monte ettim sonra HDD'deki orijinal sisitemi Technopat'ta çalışan bir arkadaşın videosunu izleyerek bir program aracılığıyla aktardım. Ama sorun şu ki aktardı ama bilgisayarıma girip kontrol edince Windows logosu hala HDD üzerinde gözüküyor. Videodaki arkadaşta direk geçmiş gözüküyordu. Ekte resim atacağım bakmanız için. Son bir not BIOS'tan ilk sıraya M.2 SSD getirdim ama hala öyle gözüküyor.

20190918_150502.jpg
Screenshot_20190918-150208.png

Windows Boot Manager ilk sıraya alıp deneyin.
Değiştirmeden önce öyleydi hatta ilk normal yeniden başlat yaptım kontrol ettim aynıydı bu sefer SSD'yi ilk sıraya taşıdım.
Gerekli değilse HDD'deki Windows'u sil
Gerekliliği şundan laptopu satın aldığımda orijinal Windows 10 vardı ondan silinmesin diyorum. Yoksa crackli falan bir sistem kurarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sabit diskteki boot kısmını da SSD'ye aktardıysanız HDD'yi sildikten sonra sistem sorunsuz SSD'den boot etmeli. Olur da etmemesi ihtimaline karşın elinizde bir Windows 10 kurlum USB'si olsun. Zaten Sabit diski de bu USB'den boot edip silmenizi öneririm.

Silme sonrası sorun olursa USB'den boot edip kurulu Windows sürümünü onar dediğinizde sorun kalmamalı.

Yine de bir sorun olursa her daim bu rehbere bakabilirsiniz:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı