Windows 10'u USB üzerinden çalıştırmak mümkün müdür?

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Elimde şu an disk yok, yalnızca 32 GB USB bellek var. Windows'u USB ile kullanmak istiyorum.
Format atarken ikinci USB'yi takıp, disk gibi gösteremez miyim? Yapmaya çalıştığımda USB belleği görmedi. Sonra "gözat" seçeneğinden USB belleği seçtiğimde ise hata veriyor.

Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
İlk USB'ye Rufus ile aşağıdaki ayarlarla iso'yu yazdırıyoruz.
windows-10-usb-bellege-kurma-ve-usb-uzerinden-calistirma-03.jpg

İkinci USB'yi de takıp PC açılırken kurulum için Boot Menu'den ilk USB belleği seçiyoruz.
Kurulum ekranında ikinci USB'yi seçip kurulumu başlatıyoruz ve kurulum başlıyor.

İlk USB'ye Rufus ile aşağıdaki ayarlarla iso'yu yazdırıyoruz.
windows-10-usb-bellege-kurma-ve-usb-uzerinden-calistirma-03.jpg

İkinci USB'yi de takıp PC açılırken kurulum için Boot Menu'den ilk USB belleği seçiyoruz.
Kurulum ekranında ikinci USB'yi seçip kurulumu başlatıyoruz ve kurulum başlıyor.
Çok teşekkür ederim. İlk USB belleğin ISO dosyasını rufus olmadan kurmuştum ve sorunsuz kullanıyordum. İkinci USB'ye Windows'u kurabilmem için illa rufusla mı yazmam gerekecek? Başka bir yolu yoksa mecbur yapacağım tabii.

Çok teşekkür ederim. İlk USB belleğin ISO dosyasını rufus olmadan kurmuştum ve sorunsuz kullanıyordum. İkinci USB'ye Windows'u kurabilmem için illa rufusla mı yazmam gerekecek? Başka bir yolu yoksa mecbur yapacağım tabii.
Başka yazılımlar da var tabii ama Technopat Sosyalde ve çoğu forumda Rufus önerilir. Technopat Youtube kanalında da rehberler Rufusla hazırlanır. Ancak Yukarıdaki arkadaşın da dediği şekilde bu durumlar için Windows to GO çok daha mantıklı.

Geri
Yukarı