Windows 10'u USB Üzerinden Yükleyememe

tobisto

Kilopat
Daha fazla  
Rufus ile GPT olarak USB diske yazıyorum Windows 10 iso dosyasını, Legacy + UEFI ya da sadece UEFI başlangıç seçenekleri olan anakartımdan boot ayarlarımı yapıyorum, EFI Shield hatası alıyorum, boot edemiyorum ya da cihazı görmeden geçiyor doğrudan EFI Shield vermediğinde. Windows 8'i boot ediyor. İşletim sistemim Windows 8 64 Bit ve UEFI olarak kurulu değil. Fast Boot kapalı UEFI üzerinde. Ben bu USB'yi nasıl boot edebilirim arkadaşlar? Ne denediysem olmadı, onlarca forum gezdim, bir çözüm bulamadım.

Fat32 olarak yüklüyorum, söylenen her şeyi harfi harfine yapıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi yapın. Olmadı Secure Boot'u kapatın.
Bios güncel hocam, secure boot uefi arayüzünden yok. Öyle bir seçeneğim yok. Del var bios arayüzüne girmek için, f11 var boot aracı seçmek için; eufi arayüze yönlendiriyor Del tuşu. Klasik/eski bios arabirimi yok sanıyorum, varsa da ben giremiyorum. Secure boot'u başka nasıl kapatabilirim ?

Durum böyle

Bios'ta da durum böyle. Msinfo'da secure boot desteklenmiyor yazıyor. Nasıl aşabiliriz bu durumu ?

Eufi'den W8 ve8.1 özelliği seçeneğini açtım ama kitapçıkta bahsettiği Image execution policy alt sekmesi görünmedi, secureboot'u açsam da kapatsam da boot olmuyor usb diskten bilgisayar. Efi ekranı veriyor, engelliyor bootu.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    58,4 KB · Görüntüleme: 379
  • 1.jpg
    1.jpg
    361 KB · Görüntüleme: 254
  • 2.jpg
    2.jpg
    359,9 KB · Görüntüleme: 233
  • 3.jpg
    3.jpg
    289 KB · Görüntüleme: 271
BIOS'a şifre koyup sonrasında secure boot var mı yeniden kontrol et.
Bazı BIOSlarda şifre konulmadan secure boot görünmüyor veya görünse de müdahale edilemiyor.

BIOS'a şifre koyup sonrasında secure boot var mı yeniden kontrol et.
Bazı BIOSlarda şifre konulmadan secure boot görünmüyor veya görünse de müdahale edilemiyor.
Secure Boot'u W8 özelliklerini aktive edince açtım. Fakât yine bir şey olmadı. Efi ekranı veriyor her halûkârda.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı