Windows 10'un Sıfırlama Özelliği Driverları Siler Mi?

• Konuyu başlatan RGP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B

RGP

Centipat
Yeni anakart+işlemci+ram aldım ancak henüz takmadım. Anakartın düzgün çalışabilmesi için format atmak istiyorum ki driverlarla uğraşmak zorunda kalmayım, windows halletsin. Yalnız sıfırlama ekranında "dosyalarımı sakla" seçeneğini seçersem: 1) Driverlar silinip yeni anakartıma göre tekrar mı yüklenir? 2) Diskimdeki oyun dosyaları etkilenir mi? (90GB CoD'u tekrar indirmek istemiyorum 😄) Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

1.seçeneği uygularsan Call of Duty oyunun gitmez. Ama 2. seçeneği uygularsan he şeyin gider ama asıl konu Driver'ların da gider ama Windows Driver'leri yeniden yüklüyor otomatikman.

Hmm, çok teşekkürler. Bir de acaba yeni anakart ve işlemciyi takınca windowsun açılmama ihtimali var mı? Eğer varsa ona göre format usb'si hazırlayım.

Siz her ihtimale karşı USB'nizi hazırlayın. Anakartınızın bios versiyonunu şuan bilmediğinizden işlemcinizi hemen takıp kullanabilecek misiniz bilemeyiz. Bios güncellemesi gerekebilir.

Siz her ihtimale karşı USB'nizi hazırlayın. Anakartınızın bios versiyonunu şuan bilmediğinizden işlemcinizi hemen takıp kullanabilecek misiniz bilemeyiz. Bios güncellemesi gerekebilir.
Gigabyte'ın B450M S2H modelini aldım, yeni işlemcim de Ryzen 5 1600. Araştırdığım kadarıyla BIOS güncellemeye gerek kalmayacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı