Windows 11 "0xc000000e" hatası

• Konuyu başlatan muro1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 112

muro1

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Hyperx 16gb
SSD veya HDD modeli
Kingston SA400S37/240G 240gb Sata ssd
Merhabalar. Sistemimde 240gb sata ssd ve 500gb hdd vardı. Sata ssd'de windows kuruluydu ve ben sistemden sata ssd'yi çıkarıp yerine m.2 ssd koymak istedim. Macrium Reflect kullanarak sata'yı m.2'ye klonladım ve sonra biostan boot option olarak m.2'yi seçip bilgisayarı öyle başlattım. Dosya gezgininden ve disk yöneticisinden de kontrol ettiğimde artık m.2 ssd (C: ) olarak, sata ssd de (E: ) olarak görünüyordu. Sonrasında diskpart ile sata'yı tamamen formatladım ve bilgisayarı kapattım. Ertesi sabah bilgisayarı açtığımdaysa Kurtarma ekranı karşıma çıktı. Sonrasında buna adam akıllı tek çözülmüş vakayı bu sitede buldum. Bir arkadaşımız eski windows kurulu olan diski çıkararak çözmüş. Ben de sata ssd'yi çıkardım fakat hiç bir şey değişmedi. Bir de hiç windows yüklemediğim hdd'de artık bios'da windows manager olarak görünüyor. Ben de hdd'nin de windows manager olan halini boot option 1'e koymayı denedim ama öyle hiç windows yok dedi. Belki çözer diye bios'da boot option kısmında onu disabled yaptım ve m.2 ssd'yi tekrardan boot option 1'e koydum. Dosyalarımı kaybetmek istemediğim için bir çözüm yolu arıyorum ama burdan da bi çözüm çıkmazsa her şeye format atıp sıfırdan windows kuracağım.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    266,6 KB · Görüntüleme: 13
  • image.jpg
    image.jpg
    181,9 KB · Görüntüleme: 12
Bir faydası olur mu bilmiyorum ama attığınız fotoğrafta "Storage Boot Control Option" Legacy modda. Onu uefi yapıp deneyebilirsiniz bir de parçalarınız destekliyorsa csm support'u kapatabilirsiniz.

Bir faydası olur mu bilmiyorum ama attığınız fotoğrafta "Storage Boot Control Option" Legacy modda. Onu uefi yapıp deneyebilirsiniz bir de parçalarınız destekliyorsa csm support'u kapatabilirsiniz.
İlk Legacy moddan uefi yaparak denedim olmadı. Sonrasında csm support'u da kapatıp denedim yine hiç bir şey değişmedi hocam.

Geri
Yukarı