Windows 11 %100 CPU kullanımı

Sadece c yi boot menüden format atsam olur mu?
USB ile format atarken ilk aşamalarda diski biçimlendirme seçeneği geliyor. "Özel" seçeneğine girip C diskini komple biçimlendirip temiz kurulum yapabilirsin.

Bilmiyorsan burda tüm aşamaların anlatımı var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 11'de var mı bilmiyorum varsa Win+r yaparak MSConfig yazıp buraya geliniz secmeli başlangıca alıp tamam bilgisayarı yeniden başlatın eğer olmazsa tekrar normal başlangıca alın.

1636464454506.png

Dosya Ekleri

• 1636464382237.png
    1636464382237.png
    19,7 KB · Görüntüleme: 59
USB ile format atarken ilk aşamalarda diski biçimlendirme seçeneği geliyor. "Özel" seçeneğine girip C diskini komple biçimlendirip temiz kurulum yapabilirsin.

Bilmiyorsan burda tüm aşamaların anlatımı var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
1636470086607.png

Direkt boot üzerinden dediğiniz gibi temiz format attım kurtuldum çok şükür.

amd 7800x3d işlemcim var aynı sorunu bende yaşıyordum araştırmalarım neticesinde. aşağıdaki videoya denk geldim. diğer adımlara gerek kalmadan nihai performans yapınca direk düzeldi. Oyunlarda darboğazmı oluyor vs. diye düşünmekten kurtuldum. technopat bununla ilgili bir rehber yaparsa herkese ulaşır.
Ara>cmd>yönetici olarak çalıştır>kodu yapıştırıp enter diyin>powercfg /DUPLICATESCHEME e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61>cmdyi kapatın>denetim masası>güç seçenekleri>ek planları göster>nihai performans
yendiden başlatmaya gerek bile kalmadan düzeldi bu adımları izleyince. yapamayanlar için orjinal video aşağıdadır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı