Çözüm Windows 11 %100 Disk Kullanımı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kerem Juan

Picopat
Daha fazla  
RAM
12 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 950M
İşlemci
Intel i7 6700HQ
Windows 11'de disk kullanımının (normal durumlar, virüs bulaşması veya sistemin kapasitesinden kaynaklanan durumlar dışında) %100 olmasıyla ilgili olan durumu ele almaya karar verdim. Bu konuyla ilgili problemi olan insanlar gördüm bu yüzden konuyla ilgili çözüm paylaşmak istedim. Buna benzer sorunlar zaten Windows 10'da da mevcuttu ve çözüm yöntemleri pek farklılık göstermiyor. Bu sorunu yaşadığımda denediğim yöntemler arasında sorunumu çözen çözüm yöntemlerini sizlerle paylaşayım.

İlk yöntem:
  • Bu Bilgisayar kısmına girin.
  • Yerel Disk C'ye sağ tıklayın ve Özellikler kısmına tıklayın.
  • Ardından Araçlar menüsüne tıklayın. Sürücüyü en iyi duruma getir ve birleştir başlığında mevcut olan En iyi duruma getir butonuna tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekranda alt kısımda Zamanlanmış en iyi duruma getirme başlığı altındaki kısım Açık olarak gözüküyorsa Ayarları değiştir butonuna tıklayın.
  • Zamanlamaya göre çalıştır kısmındaki tiki kaldırdıktan sonra Tamama tıklayın.
  • Tamama tıkladıktan sonra Zamanlanmış en iyi duruma getirme başlığı altındaki kısım Kapalı olarak gözüküyorsa işlemimiz tamamdır. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın.
Diğer yöntem de Windows Update kısmındaki Teslim İyileştirme başlığıyla ilgili:
  • Ayarlara girin ve sol menüden Windows Update başlığına tıklayın.
  • Ardından Gelişmiş Seçeneklere tıklayın ve Ek Seçenekler başlığının altındaki Teslim İyileştirme butonuna tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekranda Diğer bilgisayarlardan indirmelere izin ver seçeneğini Kapalı hale getirin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Emeğine sağlık kardeşim defrag kaynaklı olacağını düşünmemiştim

Geri
Yukarı