Windows 11 %100 disk kullanımı

Batuhan Yurdasan

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill 2x8 3200 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Netac 480 GB SSD
Ekran kartı
Palit GTX 1660 Ti
Anakart
Gigabyte S2H
İşlemci
Ryzen 3 3100
Öncellikle merhaba, yaklaşık 1.5 aydır PC de herhangi bir değişiklik veya uygulama yüklemeden PC'yi kapattığımda geç kapanıp açılışta ve sonrasındaki 5-10 dakikalık süre boyunca 100% disk kullanımı oluyor.
Görev yöneticisinde System %70-%90 arası disk kullanıyor ve Chrome Spotify gibi uygulamaları bile geç açılıyor. Bu durum 1.5 aydır devam ediyor.
İnternette var olan tüm çözümleri denedim, 2 kez format attım ama sorun bugün tekrarladı.
Denemediğim tek şey BIOS güncellemek. RAM'leri kontol ettim SSD sağlığını kontrol ettim hepsi normal.
Ek olarak dünden sonra fark ettiğim bir şey GPU sıcaklığım görev yöneticisinde PC açıldıktan sonra 39-40 derecelerde geziyor, normalde 30-31 derece boştaki sıcaklık. Çıkmaza düştüm resmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla Windows 11 hala betada şu ana kadar hiçbir Windows sürümünü stabil hale gelene kadar kullanmadım Windows 10 da denediniz mi böyle bir sorun var mı onun dışında virüs olabilir diyecektim ama format atmışsınız bir Windows 10 deneyin derim.

Artı -1 Eksi
Format attıktan sonra böyle bir sorun olmadığı ve belli bir süre sonra tekrar ettiğini mi söylüyorsunuz? Eğer öyle bir durum varsa kurduğunuz harici bir program nedeniyle olabilir. Bilgisayarı güvenli modda açtıktan değerleri kontrol eder misiniz? Bir de SSD'nin sorunlu olabilir. Mesela benim 3 yıllık SSD'min sağlığı %100 ancak drop yemeye başladıktan ve 6 bin sorun olduğunu gördükten sonra değiştirdim. Yani sağlık verileri pek doğru sonuçlar vermeyebiliyor. Mümkünse başka bir disk temin edip deneyebilirsiniz.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı