Windows 11 22581.100 sürüm görev çubuğu ikonlarının yerini değiştirme

MrRich

Kilopat
Arkadaşlar selamlar,
Başlıkta yazdığı üzere Windows 11 22581.100 sürümünü kullanmaktayım görev çubuğunda yer alan simgeleri eskiden sürükle bırak yaparak kendim sıralayabiliyordum. Fakat şimdi sıralayamıyorum. Acaba bunu yapabilmek için bir tuş kombinasyonu vs. mi gerekli? İnternet üzerinde araştırdım fakat görev çubuğundaki simgeler dediğim zaman hep uygulamaları eklediğimiz yerden bahsediliyor.
Ben şurdaki simgeleri kast ediyorum:

Ekran görüntüsü 2022-03-27 134228.png

Saat ve kontrol panelinin burada bulunan simgelerin bazılarını gizli(yukarı ok gibi gözüken) menüye atıyordum, bazılarını ise kendimce sıralıyordum. Bunu şu an yapamıyorum, basılı tutuyorum olmuyor, CTRL veya Shift tuşlarına basıyorum yine olmuyor.

Resimdeki ikonları yeniden sıralamanın yöntemi var mıdır acaba?

Arkadaşlar selamlar.

Başlıkta yazdığı üzere Windows 11 22581.100 sürümünü kullanmaktayım. Görev çubuğunda yer alan simgeleri eskiden sürükle bırak yaparak kendim sıralayabiliyordum. Fakat şimdi sıralayamıyorum. Acaba bunu yapabilmek için bir tuş kombinasyonu vs. mi gerekli? İnternet üzerinde araştırdım fakat görev çubuğundaki simgeler dediğim zaman hep uygulamaları eklediğimiz yerden bahsediliyor.

Ben şuradaki simgeleri kastediyorum:
Eki Görüntüle 1343584

Saat ve kontrol panelinin burada bulunan simgelerin bazılarını gizli (yukarı ok gibi gözüken) menüye atıyordum, bazılarını ise kendimce sıralıyordum. Bunu şu an yapamıyorum, basılı tutuyorum olmuyor, CTRL veya Shift tuşlarına basıyorum yine olmuyor.

Resimdeki ikonları yeniden sıralamanın yöntemi var mıdır acaba?
Sanal makineye 22581.1 yapısını kurup denemiştim, maalesef sistem tepsisinden sürükle bırak özelliği kaldırılmış. Bu yüzden de sistem tepsisi simgeleri sıralanamıyor.

Bu arada bu yapıyı tavsiye eder misiniz? Ben bu yapıya geçmek istiyorum da, şimdilik sistem tepsisi sorunu önemli değil. Yapıda kritik bir hata var mı? Eğer kritik bir hata yoksa Beta Channel'a katılıp bu yapıya geçeceğim.

Sanal makineye 22581.1 yapısını kurup denemiştim, maalesef sistem tepsisinden sürükle bırak özelliği kaldırılmış. Bu yüzden de sistem tepsisi simgeleri sıralanamıyor.

Bu arada bu yapıyı tavsiye eder misiniz? Ben bu yapıya geçmek istiyorum da, şimdilik sistem tepsisi sorunu önemli değil. Yapıda kritik bir hata var mı? Eğer kritik bir hata yoksa Beta Channel'a katılıp bu yapıya geçeceğim.
Vallaha ben apple cihazların yanında(Bootcamp) çalışmayan programları çalıştırabilmek ve arada sırada girip oyunlar oynayıp kafa dağıtmaya kullandığım için kısaca ana işletim sistemim olarak kullanmadığım için kritik bir hatası var yok diyemiyorum maalesef.
Haftada 1 gün açıp 5-6 saat kullanır yeni gelen özellikleri denemek içinde beta kanalından güncellemeleri kurar bakarım benim kullanım şeklim bu.

Geri
Yukarı