Windows 11 22H2 güncelleme yapılmasına rağmen tekrar geliyor

Bay Soru

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i7-11800h, RTX 3050Ti, 16 Gb Ram
Meslek
Öğrenci
RAM
16
Ekran kartı
RTX 3050Tİ
İşlemci
İ7-11800H
Merhaba. Ne olur biri bana yardım etsin. Ben Windows 11 kullanıyorum. Windows 11 22H2 güncellemesi ilk geldiği zaman yaptım. Ama aradan 1 gün geçince tekrar yapmamı istiyor. Haftalardır bunu yapıyorum. En az 20 - 25 defa yapmışımdır. Bilgisayarı kapatıyorum ertesi gün açınca tekrar yapmamı istiyor. İşin kötü yanı ben Valorant da en yüksek ayarlarda GPU kullanımım %90 - %100 arası 300 - 350 - 400 FPS alıyorum. Ama bu güncellemeyi yapmayınca GPU %30'a FPS imde 40 50 civarına düşüyor. Her seferinde aynı olay. Biri yardım etsin. :((

Güncelleştirme eksik yapıldığından dolayı ya da bazı Windows dosyalarının bozuk olduğundan dolayı veya bir hata sonucu böyle bir şey olabilir. Bu araç ile 22H2'e tekrar güncelleştirmeyi deneyin. Olmadı format atarak net bir şekilde çözebilirsiniz. 20 kere 22H2 güncelleştirmesi yaptıysanız muhtemelen Windows şişmiştir zaten.

Bir de Windows dosyalarını onarmayı deneyin.

Eğer güncelleştirmeleri tamamen kapatmak istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Güncelleştirme eksik yapıldığından dolayı ya da bazı Windows dosyalarının bozuk olduğundan dolayı veya bir hata sonucu böyle bir şey olabilir. Bu araç ile 22H2'e tekrar güncelleştirmeyi deneyin. Olmadı format atarak net bir şekilde çözebilirsiniz. 20 kere 22H2 güncelleştirmesi yaptıysanız muhtemelen Windows şişmiştir zaten.

Eğer güncelleştirmeleri tamamen kapatmak istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Zaten geçen hafta format atildi. 2 gun once de 22H2 guncellemesiii yaptim. Ama busabah tekrar geldi.

Güncellemeyi yapmayınca performans dibi görüyor. Güncellemeyi kapatırsan sıkıntı olmaz mı?

@Bay Soru, ilginç bir hataymış. Daha önce böyle bir hatayla karşılaşanı görmedim. Bence güncelleştirmeleri kapatın.

Güncellemeyi yapmayınca performans dibi görüyor. Güncellemeyi kapatırsan sıkıntı olmaz mı?

Bence siz düzgün bir format atın. Sıfırlama yapıyorsanız sıfırlama yerine USB ile format atın. Bu sorun gider gibi. Güncellemeyi kapatmak iyi değil bazı güvenlik ve performans, hata düzeltme güncelleştirmeleri olabiliyor.

@Bay Soru, ilginç bir hataymış. Daha önce böyle bir hatayla karşılaşanı görmedim. Bence güncelleştirmeleri kapatın.

Bence siz düzgün bir format atın. Sıfırlama yapıyorsanız sıfırlama yerine USB ile format atın. Bu sorun gider gibi. Güncellemeyi kapatmak iyi değil bazı güvenlik ve performans, hata düzeltme güncelleştirmeleri olabiliyor.
Zaten formatı ben yapmadım. Bilgisayarı servise göndermiştim. Onlar yaptı.

Zaten formatı ben yapmadım. Bilgisayarı servise göndermiştim. Onlar yaptı.

Belki USB ile format atmak yerine Windows'u sıfırlamış olabilirler. Eğer öyle yaptılarsa Windows'un bozuk dosyaları çok da onarılmıyor. Format atarsanız bu hatanın düzelmesi gerekiyor.

Geri
Yukarı