Windows 11 22H2 sürümü olmuş

Dev Channel yapısına geçiş yaptıktan sonra istediğimiz zaman tekrar kararlı sürüme dönebiliyor muyuz?

22H1 gelmeden 22H2 ne oluyor?
Windows 11 ile birlikte senede bir güncelleme yayınlama sistemine geçiş oldu. Bu yüzden 22H1 yerine, nasılsa senenin ortasında yayınlanıyor diye, 22H2 ismi ile güncelleme yayınlıyorlar diye düşünüyorum.

Bir başka bakış açısıyla: İlk sürüm 21H2 olduğu için, sonraki sürümlerde de 2xH2 ismi kullanılabilir bence. 23H2 ve 24H2 gibi yani 2023 ve 2024 büyük güncellemeleri.

Ben de sıfır kurulum ile geçenlerdenim. 21H2 fiyaskoydu ama 22H2 gayet iyi. 21H2'yi sorunsuz kullandım ama 22H2'yi kullanınca 21H2'nin ne olduğunu daha iyi anladım o yüzden fiyasko kelimesini kullanıyorum :D

Dev Channel yapısına geçiş yaptıktan sonra istediğimiz zaman tekrar kararlı sürüme dönebiliyor muyuz?
Sadece Windows.old klasörünü silmezseniz dönebiliyorsunuz. Eğer Windows.old klasörünü silerseniz, Dev Channel yapısına geçtikten sonra 10 gün geçerse veya yeni bir Dev Channel yapısı daha gelirse ve yüklerseniz kararlı sürüme dönmenizin tek yolu format.

Sadece Windows.old klasörünü silmezseniz dönebiliyorsunuz. Eğer Windows.old klasörünü silerseniz, Dev Channel yapısına geçtikten sonra 10 gün geçerse veya yeni bir Dev Channel yapısı daha gelirse ve yüklerseniz kararlı sürüme dönmenizin tek yolu format.
Hocam geçmemi önerir misiniz ve hangi kanala geçmeliyim?

1652547487438.png

Hocam geçmemi önerir misiniz ve hangi kanala geçmeliyim?

Eki Görüntüle 1387883
Beta kanalına geçmenizi öneririm. Çünkü Beta kanalında 22H2 yapısı 22621 mevcut. Bu yapının 22H2'nin RTM yapısı olacağı söyleniyor. Hem Beta kanalına girip 22H2'ye geçtikten sonra tekrar Insider ayarlarına girdiğinizde "Kullandığım sürüm herkese açık olarak yayınlanınca Insider'dan çık" seçeneği kullanılabilecektir. O seçeneği de açarsınız, 22H2 yayınlanınca bilgisayarınız Insider'dan çıkmış olur. Fakat geliştirme kanalını seçerseniz bir daha format atmadan Insider'dan çıkamazsınız. Sadece eğer Windows.old klasörünü silmediyseniz veya bir Dev Channel (geliştirme kanalı) yapısı daha yüklemediyseniz 10 gün içinde eski sürüme dönme imkanınız olur. Onun dışında format atmadan Insider'dan çıkamazsınız. O yüzden Beta'yı seçin.

Geri
Yukarı