Windows 11 22H2 sürümü olmuş

25120.1000 kullanan var mı?
O yapı 22H2'ye ait değil. O yüzden bu konunun dışına çıkıyor. 22H2, Nickel tabanını kullanıyor. 25120.1000 yapısı ise Copper tabanına ait bir yapı. Yani 22H2'ye ait değil.

Ben Dev Channel yapılarını kullanmıyorum. Çünkü tek sistem kullanıyorum ve tek sistemde Dev Channel yapısı kullanılmamalı.

O yapı 22H2'ye ait değil. O yüzden bu konunun dışına çıkıyor. 22H2, Nickel tabanını kullanıyor. 25120.1000 yapısı ise Copper tabanına ait bir yapı. Yani 22H2'ye ait değil.

Ben Dev Channel yapılarını kullanmıyorum. Çünkü tek sistem kullanıyorum ve tek sistemde Dev Channel yapısı kullanılmamalı.
Teşekkürler, 22H2'ye ait olan yapı nedir? Uudump sitesinden iso hazırlayıp geçmeyi düşünüyorum.

Teşekkürler, 22H2'ye ait olan yapı nedir? Uudump sitesinden iso hazırlayıp geçmeyi düşünüyorum.
Şu an için 22621.1. 22621 yapısının 22H2 RTM taban yapısı olacağı söyleniyor. Fakat yeni yapı gelse bile 226xx kapsamına girecek. Yani 25xxx şeklinde olmayacak. 25xxx yapıları 22H2'ye ait değildir.

Dün 25120 çıktı Dev kanalı için bu yapı 23H2 geliştirmek için yayınlanan bir sürüm.

2021 yılının ağustos ayından beri kullanıyorum Windows 11'i. Konuda da belirtildiği üzere sadece yeni özellikler getirilmedi, Windows 11'in eskiden sahip olduğu birkaç sorun da çözüldü. Açıkçası ben bu sorunların hiçbirini yaşamadım fakat yaşayanlar için güzel haber. Yeni sürümle beraber gelen özellikleri sıralamak gerekirse:
  • Uygulamaları gruplandırmak için yeni başlat menüsü klasörleri.
  • Başlat menüsündeki pin sayısını değiştirmek için yeni seçenek.
  • Dosyaları ve uygulamaları sürükleyip bırakmak için görev çubuğu desteği.
  • Tabletler için optimize edilmiş yeni görev çubuğu deneyimi.
  • Yeni snap mizanpajları, sürükle ve bırak arayüzü.
  • Masaüstü için yeni spotlight özelliği.
  • Modern bir arayüze sahip yeni Görev Yöneticisi.
  • Konuşulan içeriğin anlaşılmasını geliştirmek için yeni canlı alt yazılar özelliği.
  • Bir cihazı sesle kontrol etmek için yeni sesli erişim özelliği.
  • Tabletler için yeni dokunma hareketleri.
  • Tehlikeli uygulamaları engellemek için news Smart App Control (sac) özelliği.
  • Eski arayüzde birtakım görsel değişiklikler yapıldı. (ayarlar vs.)
  • Focus oturum entegrasyonu ile focus özelliği güncellendi.
  • Dosya gezgini daha iyi OneDrive entegrasyonuna sahip, ince ayarları güncellendi.
  • Bluetooth cihazlarını kontrol etme seçenekleriyle hızlı ayarlar güncellendi.
  • Yazıcı uygulamaları güncellendi. Artık otomatik tespit ediyor, tasarım modern.
  • Enerji bileşimini azaltmak için geliştirilmiş güç yönetimi ince ayarları.
  • Ayarlar uygulamasından güncellemeleri kaldırma seçeneği.

Sürükle bırak 22H2 ile geldiyse imkanım olduğumda yüklerim. Şu anda Windows 11 21H2 kullanıyorum.

USB ile sıfırdan kurulum yaptığım halde sıkıntılar yaşıyorum. Daha önce de defalarca format attım ama ilk defa bu sürümde sıkıntılar yaşadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı