Windows 11 22H2 Windows güvenliği uygulaması yok

regenaton

Hectopat
RAM
Apacer
SSD veya HDD modeli
PNY
Ekran kartı
RC 6600
Anakart
B560
Merhaba. Arkadaşlar forumda paylaşılan Windows 11 22H2'yi indirip sistemime kurdum. Ama bu sefer Windows güvenliği uygulaması yok. Arama yerine "Windows güvenliği" yazdığımda bir şey bulamıyor. Sağ alttaki Windows güveliği logosuna tıkladığımda zaten açılmıyor. Ayarlardan Windows güvenliğini aradığımda beni Store'a yönlendiriyor. Ben forumdaki arkadaşların sıkıntı yok gibisinden yorumlarına güvenerek 22H2 kurdum. Bilseydim böyle olacağını kurmazdım. Yardım edebilecek var mı?

Soru başlığında eksik kelime olmuş pardon.

Merhaba. Arkadaşlar forumda paylaşılan Windows 11 22H2'yi indirip sistemime kurdum. Ama bu sefer Windows güvenliği uygulaması yok. Arama yerine "Windows güvenliği" yazdığımda bir şey bulamıyor. Sağ alttaki Windows güveliği logosuna tıkladığımda zaten açılmıyor. Ayarlardan Windows güvenliğini aradığımda beni Store'a yönlendiriyor. Ben forumdaki arkadaşların sıkıntı yok gibisinden yorumlarına güvenerek 22H2 kurdum. Bilseydim böyle olacağını kurmazdım. Yardım edebilecek var mı?

Hocam bu rehber işinize yarayabilir bu konuda fazla bilgim yok maalesef @408157

Bu sorun 22H2 kaynaklı değil. Ben de kurdum. Bazı cihazlarda oluyor bu 21H2'de de olmuştu. ISO doğru çalışıyor yani. Sizin PowerShell ile onu yeniden yüklemeniz lazım. Ama komutu hatırlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun 22H2 kaynaklı değil. Ben de kurdum. Bazı cihazlarda oluyor bu 21H2'de de olmuştu. ISO doğru çalışıyor yani. Sizin PowerShell ile onu yeniden yüklemeniz lazım. Ama komutu hatırlamıyorum.

Hocam bu rehber işinize yarayabilir bu konuda fazla bilgim yok maalesef @408157

Hiçbiri işe yaramadı. Yine de teşekkür ederim.

O sorunu Windows 10'dan 11'e yükselten bir arkadaşım da yaşadı. Alternatif bir antivirüs kurup (Kaspersky kurmuştu) geri silince gelmişti. Belki sizin sorununuzu da çözebilir.

Bu rehberi dene, Windows 11 için gene geçerlidir:

Defender Control ile Defender'ı açmayı dene, Windows Defender hizmetlerini otomatik açacaktır.

Geri
Yukarı