Windows 11 22H2'de performans düşüşü var mı?

Sürücülerin hepsini kurdun mu? Optimizasyon ayarlarını yaptın mı? Windows'un kendine gelmesine izin ver, yeni kurulduğu zamanlar kasabiliyor sonra düzelebiliyor bu durum.

Sürücü derken tek GeForce Experience indirdim hiçbir optimizasyon ayarı yapmadım.

Başka ne yapayım siz söyleyin yapayım.

Ya hocam yanlış şeyi atmışım @408157 sizi etiketleyecektim de.

@408157 hocam bir baksaydınız ya.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-09-28 154902.png
    Ekran görüntüsü 2022-09-28 154902.png
    5,6 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Sürücü derken tek GeForce Experience indirdim hiçbir optimizasyon ayarı yapmadım.

Başka ne yapayım? Siz söyleyin yapayım.

Ya hocam yanlış şeyi atmışım @408157 sizi etiketleyecektim de.

@408157 hocam bir baksaydınız ya.

Sürücüleri kendi üreticinin sitesinden bulabilirsin, onları kur. Sürücüleri tamamladıktan sonra bu rehberleri yaparak biraz daha hızlandırabilirsin hızlandırmaktan daha çok Windows üzerinden gereksiz şeyleri kapatarak yükü azaltmak.

@408157 şu an bir Update geldi fakat %100 de kaldı bekleyeyim düzelir mi? Çünkü 1 saati aşkın süredir böyle olmazsa catalogdan indireceğim.

Evet bende de var. Normalde Valorant oyununda en yüksekte sabit 144FPS alırken (OBS+arkadaşlarıma ekran açıkken bile), 22H2'yi yüklediğimden beri 100FPS'lere düşüyor. Tabii bu anlık oluyor ama gene de oyun performansımı düşüyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Ben direk geri döndüm 21h2'ye. NVIDIA kartları etkileyen bir performans sorunu var. Şu an 22H2 berbat ötesi. Zaten diğer forumlarda ve yabancı forumlarda da bir dünya konu var. Örneğin bknz.

Ben de yükledim Valorant'ta 300 FPS alırken 50 FPS'in üzerine çıkamıyorum. 🤠 21h2'ye nasıl geri dönebilirim?

Ne zamanda kaldınız hocam performans sorunu düzeldi bile.

Anlık olarak kullanıyorum. Güncellemeyi daha bugün yükledim ve çok fazla performans sorunu bulunuyor. 300 FPS aldığım oyunda 50 FPS'in üzerine çıkamıyorum şu an. Sistem yönünde bir problem göremedim. Fakat oyunlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Geri
Yukarı