Windows 11 24H2 Resmen Duyuruldu

Windows'tan bahsetmişsiniz. Windows'un ayarlar kısmı ile ilgili herhangi bir şey söylemedim. Performans ve stabilite açısından ilk zamanlar iyi olduğundan bahsettim.
Zaten örnek verdim. macOS'un yeri geldiğinde neden daha iyi bir işletim sistemi olduğuyla ilgili.

Safari'yi bir artı olarak mı nitelendiriyorsunuz? Ventura kurduğum zamanlar animasyonu bile olmayan bir tarayıcıydı 😀
Neyi artı olarak nitelendireceğiz? Elmayı mı?

Tasarımı hoş ise Safari yerine Firefox kurarım üstüne bu temayla kullanırım. Yine gerekli değil.
Yani? Gereklilikten bahseden olmadı ki? Herkesin kendine göre tercihleri var dedim. Ben Firefox sevenlere Firefox kullanmak yerine gider Safari'ye Firefox temasını yükler kullanırım mı diyorum?

Yazılımcılar için zaten artı bir yönü yok.
Burada bu konuşmayı noktalıyorum.

Windows'tan bahsetmişsiniz. Windows'un ayarlar kısmı ile ilgili herhangi bir şey söylemedim. Performans ve stabilite açısından ilk zamanlar iyi olduğundan bahsettim.

Safari'yi bir artı olarak mı nitelendiriyorsunuz? Ventura kurduğum zamanlar animasyonu bile olmayan bir tarayıcıydı 😀

Tasarımı hoş ise Safari yerine Firefox kurarım üstüne bu temayla kullanırım. Yine gerekli değil.

Ayarlar kısmından bahsetmişsiniz, ayarlar uygulamasının genişliği bile değiştirilmiyor. Yukarı aşağı büyütülen ayarlar uygulaması mı olur?

Yazılımcılar için zaten artı bir yönü yok. Spesifik olarak Apple ekosistemi için uygulama geliştirecek insanların işine yarar anca. Onun dışında diğer programlama alanlarında Linux'un kullanılması bin kat daha iyi.

Render işiyle uğraşan kişilerin anca Mac, MacBook cihazları varsa işlerine yarar. Onun haricinde yine önemli bir şeyi yok.

"Ventura kurduğum zamanlar animasyonu bile olmayan bir tarayıcıydı"'ya bayağı bildiğin koptum.

Daha yorumlar yapmayacağım, hep beraber Win 11 24h2NaClO4 molekülünü bekliyoruz. Win 12'ye de az kalmış, Biliboy neler peşinde gene, hayat abonelik ve kira üstüne kuruluyken..?

"Ventura kurduğum zamanlar animasyonu bile olmayan bir tarayıcıydı"'ya bayağı bildiğin koptum.

Daha yorumlar yapmayacağım, hep beraber Windows 11 24H2NACLO4 molekülünü bekliyoruz. Win 12'ye de az kalmış, Biliboy neler peşinde gene, hayat abonelik ve kira üstüne kuruluyken?

Windows 11 kullandığımı kim söyledi, anlamadım. Windows'un da güzel olduğunu söyleyen yok ki.
Isırılmış elma kullanan kişiler genel olarak böyle mi merak ediyorum.

Okul zamanı dikkatimi dağıtmasın diye Windows'a geçtik, Windows'a bayılıyor olduk. Normal zamanlarımda Linux kullanan birisiyim.

macOS kullanıcıları olarak taş devrinde yaşamak nasıl bir duygu @Mert Can Urcan? macOS işlevselliğinden fazlası sınırları zorluyor herhalde 😀

Son düzenleme:
Windows 11 kullandığımı kim söyledi, anlamadım. Windows'un da güzel olduğunu söyleyen yok ki.
Isırılmış elma kullanan kişiler genel olarak böyle mi merak ediyorum.

Okul zamanı dikkatimi dağıtmasın diye Windows'a geçtik, Windows'a bayılıyor olduk. Normal zamanlarımda Linux kullanan birisiyim.

macOS kullanıcıları olarak taş devrinde yaşamak nasıl bir duygu @Mert Can Urcan? macOS işlevselliğinden fazlası sınırları zorluyor herhalde 😀
Bilmiyorum ki macOS'un durumu nasıl, benim hayatımdaki en fazla yeri 80+ yaş sonrası aile büyüklerine almak olur, oraya buraya girerken minimum uğraşayım diye.

Esas sen söyle bana Win 11 kullandığını nereden kim hangi cümlede nasıl çıkarttı? :)

Benim 10 yıllık gözlemim sonucu, programcı sıfatının da içi boşaltıldı, python css öğrenip kahve tutacağı olarak "kod" yazıyorlar. Kahve tutacağı eskiden fiziki bir nesneydi 5.25"'lik boyutlarda... Ah nerede o C++ üzerinden kendine dil yazanlar, nerede low-level üstünde Reverse Shell muhabbetleri.

Esas sen söyle bana Windows 11 kullandığını nereden kim hangi cümlede nasıl çıkarttı? :)

Yanıt verdiğiniz mesajda Windows 11 kullanıp kullanmadığımla ilgili bir bilgi yer almazken direkt Windows 11 demeniz durumu açıklıyor bence.

Windows 11 24H2NaCLO4 molekülünü bekliyoruz. Win 12'ye de az kalmış, Biliboy neler peşinde gene, hayat abonelik ve kira üstüne kuruluyken?

Benim 10 yıllık gözlemim sonucu, programcı sıfatının da içi boşaltıldı, python css öğrenip kahve tutacağı olarak "kod" yazıyorlar. Kahve tutacağı eskiden fiziki bir nesneydi 5.25"'lik boyutlarda... Ah nerede o C++ üzerinden kendine dil yazanlar, nerede low-level üstünde Reverse Shell muhabbetleri.

Şu kısmı anlamadım.

Yazılımcılar için zaten artı bir yönü yok. Spesifik olarak Apple ekosistemi için uygulama geliştirecek insanların işine yarar anca. Onun dışında diğer programlama alanlarında Linux'un kullanılması bin kat daha iyi.

Bunun için mi söylüyorsunuz?

Yanıt verdiğiniz mesajda Windows 11 kullanıp kullanmadığımla ilgili bir bilgi yer almazken direkt Windows 11 demeniz durumu açıklıyor bence.
Herhangi bir işletim sistemi kullandığına dair bir bilgi yok, macos'la ilgili espiri yapıyorsun. Ancak o cümleden win 11 kullandığının itham edildiğini Ankara DTCF Türk dili ve edebiyatı bölümünden herhangi birine gösterip sormanı öneririm, ya da $ sudo apt-get update, çünkü senin macos kullanıcısı olmadığın ve diğerlerini tercih ettiğin anlaşılıyor. Diğer yönden ise Win 11'in güncelleme isimlerinin kimyasal isimlere benzemeye başladığını söylüyorum.*
Şu kısmı anlamadım.

Bunun için mi söylüyorsunuz?
Evet, aslına bakarsan bayağı bir kelime oyunu var, 5.25" kahve tutacağının CD-ROM sürücüsü sanıldığı subseven zamanlarından(!) kahve kafelerinde ellerinde kahve ile arama motorlarından başkalarının çözümlerini kendi kodlarına lego gibi eklemeye çalışan, bir sonraki programcıya bir kod makarnası bırakmaları.

*Oldu olacak Win 11 Breaking Bad çıkartabilirler.

Acaba Win 11 24h2 ile beraber DLSS/FSR mantığını desteklemeye mi başlıyoruz? Bak bu ilginç ihtimal.
1707802795163.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı