Çözüldü Windows 11 3060 sistemin kapanma süresi çok uzun

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Carlsberg

Kilopat
Makaleler
9
RAM
G.SKILL TridentZ RGB 4x8 3600MHz CL18
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Plus
Ekran kartı
ASUS ROG Strix RTX 3060
Anakart
ASUS ROG Strix Z490-F
İşlemci
İntel 10700K
Bilgisayarı açarken ve oturumdan çıkış yaparken sorun yok ancak, kapatırken; "kapatılıyor" ekranında 5-10 dakika kadar kalıyor donma vs. değil, yüklenme GIF'i sürekli dönüyor, bu süreç sonrasında kapanıyor.

Durum kesinlikle anormal bir durum. Son birkaç gündür olmaya başladı, normalde yoktu.

Bilgisayarımı henüz yeni formatladım. Sistemim üst düzey bileşenlerden vs Windows M.2'ye kurulu, performans ile alakalı olması mümkün değil.

Windows 11 yüklü, ilk yüklediğimde epey bir süre sorunsuzdu, işletim sistemi ile alakalı olduğunu sanmıyorum.

Son zamanlarda donanım olarak sadece kasayı değiştirdim.
NZXT cam yazılımı ve Kaspersky kurdum.
Programları kaldırıp tekrar yüklemeyi denedim, fark etmiyor.
Açık programlardan çıkış yapıp kapatmayı denedim, değişen bir şey yok.
Hızlı başlatmayı devre dışı bırakmak vs. gibi envai çeşit, internette halihazırda yazılıp çizilen şeyleri denedim. Herhangi bir şekilde çözüme ulaşamadım.

Daha önce benzer sorun yaşamış birileri var ise tecrübelerinden faydalanmak isterim.

Not: Tüm programlar, yazılımlar, donanımlar güncel.
Ek olarak, bu konu ile alakası var mıdır bilemiyorum. Muhtemelen Battlefield 2042 ile alakalı olduğunu düşünmekle beraber gözüme takıldığı için paylaşmak istedim;

Olay görüntüleyicisinde.
Kusursuz şekilde, tam saatlerde, tam 5 dakikada bir;
Microsoft-Windows-Kernel-EventTracing/Yönetici tarafından.
"DC3A3596-71E1-45A3-B2EA-39AD5322FE51" oturumu şu hatayla başlatılamadı: 0xC0000022.
Şeklinde bir hata alıyorum. Saatlerine baktığımda tam Battlefield oynadığım saatlerde geliyor bu hata olay görüntüleyicisine, BF'den çıkınca gelmemeye başlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun Çözüldü.

Sistemi ilk kurduğum zamanlarda yazmış olduğum bir script komutunun buna neden olabileceğini düşündüğümden,
Windows+R ile gpedit.msc 'e gidip,
Configuration > Windows Settings > Scripts kısmından,
Shutdown bölümünün özellikleri altına yazmış olduğun komutları kaldırıp kaydettim.
Sonucunda bilgisayar normale döndü.

Yardım etmeye çalışanlara teşekkürler.
Slmlar
Sorun Çözüldü.

Sistemi ilk kurduğum zamanlarda yazmış olduğum bir script komutunun buna neden olabileceğini düşündüğümden,
Configuration > Windows Settings > Scripts kısmından,
Shutdown bölümünün özellikleri altına yazmış olduğun komutları kaldırıp kaydettim.
Sonucunda bilgisayar normale döndü.

Yardım etmeye çalışanlara teşekkürler.
Selamlar, bilgisayarda yasadiginiz ayni hatayi yasiyorum. Düzeltme islemini yapamiyorum, sorun:
Configuration > Windows Settings > Scripts kısmından, PC Türkçe olduğundan bu dosyalari bulamadım :(

Neyse PC ingilizceye cevirdim resimde gorundugu gibi show file bastigimda bos klasor gosteriyor.

Dosya Ekleri

• 1678810644881.png
    1678810644881.png
    126,5 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı