Çözüldü Windows 11 AMD ekran kartı güncelleme sonrası sisteme erişilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aliahmet019

Hectopat
Yer
samanyolu galaksisi
Windows 11 kurdum deneme amacıyla, beğenmezsen diye geri dönüş dosyalarını (windows.old) silmedim ve AMD'nin Adrenalin ekran kartı sürümünü kurdum. En başta sorun yoktu ama yeniden başlatma istedi başlayınca ekranda Windows yanıp sönmeye falan başladı, hiçbir şey yapamıyorum şu anda. Geri dönüş de yapmıyorum PC'ye erişemediğim için. Sizce ne yapabilirim bu durumda?
(ISO olarak değil Insider programından Windows 11 indirdim.)
Ekran resimlerdeki gibi gidip geliyor.

Bilgisayar özellikleri:
AMD Ryzen 3500U
8 GB RAM
2 GB VRAM Vega 8 GPU.

20210629_180014.jpg

Eki Görüntüle 1089335

Çözüm
Merhaba bu sorunu pek çok Windows 11 kullanıcısı yaşadı.
Şayet laptop kullanıyorsan bilgisayarın şarjı %100 iken şarjda tutmadığına emin ol, kabloyu çek.
Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarı kullanabilmeye başlayacaksın, şayet bu yetersiz olursa şarja takılı olmayan bilgisayarını donanım üzerinden (tuşuna basarak) yeniden başlat.
Ardından bu hatanın tekrarlanmaması için ayarlardan bilgisayarın dilini Türkçeden, İngilizceye al.
Windows 11'i kurduğum gibi aynı sorunu yaşadım, yazdığım şekilde çözdüm.
Şayet laptop kullanmıyorsan bilgisayarı bir kaç kez açıp kapat, bir şekilde masaüstüne ulaşabildikten sonra aynı şekilde dili İngilizceye al.
Bilgisayarın dilini İngilizce yaptıktan sonra tam anlamıyla uygulanabilmesi için birkaç defa yeniden başlatman gerekiyor.
Şayet laptop kullanıyorsan bilgisayarın şarjı %100 iken şarjda tutmadığına emin ol, kabloyu çek.
Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarı kullanabilmeye başlayacaksın, şayet bu yetersiz olursa şarja takılı olmayan bilgisayarını donanım üzerinden (tuşuna basarak) yeniden başlat.
Ardından bu hatanın tekrarlanmaması için ayarlardan bilgisayarın dilini Türkçeden, İngilizceye al.
Şayet laptop kullanmıyorsan bilgisayarı bir kaç kez açıp kapat, bir şekilde masaüstüne ulaşabildikten sonra aynı şekilde dili İngilizceye al.
Bilgisayarın dilini İngilizce yaptıktan sonra tam anlamıyla uygulanabilmesi için birkaç defa yeniden başlatman gerekiyor.

Çözüm
Ardından bu hatanın tekrarlanmaması için ayarlardan bilgisayarın dilini türkçeden, ingilizceye al.
Şayet laptop kullanmıyorsan bilgisayarı birkaç kez açıp kapat, bir şekilde masaüstüne ulaşabildikten sonra aynı şekilde dili ingilizceye al.

İşe yaradı hocam teşekkürler konu kapanabilir.

Şayet laptop kullanmıyorsan bilgisayarı birkaç kez açıp kapat, bir şekilde masaüstüne ulaşabildikten sonra aynı şekilde dili İngilizceye al.

Hay Allah razı olsun ya 👏🏼

Geri
Yukarı