Windows 11 AMD+NVIDIA kombosu takılma sorunu

Benim de üretici logosundan sonra siyah ekranda kalıyor. O yüzden kullanamadım doğru bilgisayarı düğmesi ile kapatıp açınca açılıyordu daha düzelmesi gerek.

Windows 10(Laptop) kullanıyorum ve masaüstünde sağ tık yapınca anlık takılma oluyor. Normal karşılayıp üstüne gitmedim. Yeni güncellemeler ile düzelir büyük ihtimal.

Son düzenleme:
Bende de devam ediyor özellikle ara sıra bildirim paneline tıklarken takılma oluyor, ekran kartı uykudayken kilit ekranına (Win+L) geçtiğimde sürekli takılma oluyor. Bu saçma sapan takılmalar Windows 10'da vardı, Windows 11'e geçtim hala düzeltmemişler. (Intel+NVIDIA Laptop kullanıyorum.)

Son düzenleme:
Anlık takılma sağ tık değil de sanki kullanırken falan bazen arkada ses varsa fare imleci ile beraber seste takılıyor. Windows çöplüğünde beraber yüzüyoruz. Linux kurmuştum mesela orada öyle takılmaymış, seslerde "ÇIT-PIT" olmasıymış hiçbir derdi yoktu. Linux'te video izliyordum bu kadar mı görüntü farkı olur dedim video izleyince. 1080p Windows ise, Linux'te 2k herhalde videolar dedim. :) Office, oyun destekleri için mecbur kalıyoruz Windows kullanmaya. Recep Baltaş'ın dediği gibi, Windows'un kafası bazen geç çalışıyor demesi.:D

Bu sorunu yaşayan herkes laptop mı kullanıyor? Onu da belirtir misiniz?
Ben leptop kullanıyorum
Bende de devam ediyor özellikle ara sıra bildirim paneline tıklarken takılma oluyor, ekran kartı uykudayken kilit ekranına (Win+L) geçtiğimde sürekli takılma oluyor. Bu saçma sapan takılmalar Windows 10'da vardı, Windows 11'e geçtim hala düzeltmemişler. (Intel+NVIDIA Laptop kullanıyorum.)
İnanır mısın bilmem ama sorunumun tamamen aynısı bunu düzeltmenin bir yolu yok mu? Cihazı servise yolladım yine çözüm bulamadılar.Çok saçma bir olay oyunda sıkıntı yok masaüstünde var.

Ben laptop kullanıyorum

İnanır mısın bilmem ama sorunumun tamamen aynısı bunu düzeltmenin bir yolu yok mu? Cihazı servise yolladım yine çözüm bulamadılar. Çok saçma bir olay oyunda sıkıntı yok masaüstünde var.

Çözüm olarak NVIDIA Denetim Masası'ndan güç yönetimini maksimum performans olarak ayarlarsanız bu sorun çözülüyor. Ama böyle yapınca da ekran kartı uykuya geçmiyor sürekli aktif olduğu için laptop bataryasının kısa sürede bitmesine neden oluyor. Ben geçici bir çözüm olarak Epic Games Launcher'i açarak ekran kartını hazırda bekletmesini sağlıyorum böylelikle ekran kartı aktif olduğu için uykudan uyanma durumu olmuyor ve de takılma sorunları ortadan kalkıyor.

Çözüm olarak NVIDIA Denetim Masası'ndan güç yönetimini maksimum performans olarak ayarlarsanız bu sorun çözülüyor. Ama böyle yapınca da ekran kartı uykuya geçmiyor sürekli aktif olduğu için laptop bataryasının kısa sürede bitmesine neden oluyor. Ben geçici bir çözüm olarak Epic Games Launcher'i açarak ekran kartını hazırda bekletmesini sağlıyorum böylelikle ekran kartı aktif olduğu için uykudan uyanma durumu olmuyor ve de takılma sorunları ortadan kalkıyor.
Fpsye etkisi olur mu bunun startmenuexperince.host yüksek performansa verince sorun bir nebze olsada azalıyor

Geri
Yukarı